Slavia na úvod přípravy porazila Viktorku Žižkov 2:1 | SK Slavia Praha

Slavia na úvod přípravy porazila Viktorku Žižkov 2:1

2:1
(1:1)
přát, 24. 6. 2017
SK Slavia Praha - FK Viktoria Žižkov
Branky: <b>Branky:</b> 27. Rotaň (pen.), 75. van Buren – 8. Stratil<br> <b>ŽK:</b> Pavlata, Hrubeš<br> <b>Rozhodčí:</b> Váňa – Vlček, Melichar<br>
PRAHA/STŘÍŽKOV - Sešívaní mají za sebou vítězný vstup do letní přípravy. Na její úvod porazili druholigovou Viktorku Žižkov 2:1. Na hřišti se také poprvé představila posila Jakub Jugas i testovaní hráči.
Sešívaní zakončili první týden letní přípravy utkáním s Viktorkou Žižkov. Trenér Jaroslav Šilhavý využil příležitosti otestovat nové tváře, kromě reprezentantů mu pak v nominaci scházeli Muris Mešanovič a Dušan Švento, kteří zatím trénují podle plánu. A také čerstvá posila gólman Jan Laštůvka, který dostal od klubu volno, aby si vyřídil doma všechny potřebné záležitosti.

Do základní sestavy se naopak vrátil po hostování v Karviné obránce Libor Holík, který se však v následujících týdnech s týmem připravovat nebude – už v neděli odjíždí na mistrovství Evropy kategorie U19. Na stoperu se poprvé před fanoušky představil stoper Jakub Jugas, ve středu pole zkušený testovaný záložník Ruslan Rotaň a na hrotu mladý chorvatský útočník Petar Musa.

Do vedení šel ale jako první druholigový soupeř červenobílých. V osmé minuty propadl centr z levé strany do vápna k osamocenému Lukáši Stratilovi, který hlavičkou na zadní tyč překonal Přemysla Kováře.

Slavia srovnala ve 27. minutě. Ruslan Mingazov dostihl Alvirův pas za obranu a ocitl se sám před vybíhajícím Hrubešem. Ten se záložníkovi sešívaných vrhl pod nohy a zastavil ho faulem. Nařízeného pokutového kopu se ujal Ruslan Rotaň a zkušeně uklidil míč na opačnou stranu, než skočil gólman Viktorky.

Do konce první poločasu pak sešívaní už nedokázali Hrubeše překonat. Alvir kroutil střelu z hranice vápna na zadní tyč, tam však byl gólman soupeře. V osmatřicáté minutě Rotaň bleskově rozehrál na krátko rohový kop sešívaných, a i když se následný centr neujal, Slavia udržela míč a přenesla hru na levou stranu, kde před vápnem vypálil na vzdálenější tyč Ruslan Mingazov a pořádně protáhl Hrubeše.

Těsně před poločasem rozehrávali standardní situaci hosté. Bazalův centr našel ve vápně hlavu spoluhráče, Kovář si ale s jeho zakončením poradil a do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Oba týmy o půli vystřídaly gólmany, sešívaní navíc i několik hráčů v poli. V šedesáté sedmé minutě byl před vápnem faulován Tecl a Rotaň z přímého kopu rovnou pálil, bohužel nad. V 72. minutě pak Hušbauer ze standardní situace zakončil jen do Řehákových rukavic.

Sešívaní šli do vedení v 75. minutě po autovém vhazování. Teclův centr propadl na zadní tyč k Micku van Burenovi, jehož první zakončení Řehák vyrazil. Bohužel pro něj jen k útočníkovi Slavie, který míč vzápětí doklepl do sítě hlavou.

V posledních desetiminutovce utkání se mezi tyče nevešlo Ščukovo zakončení z dálky. V samotném závěru pak mohla Slavia navýšit skóre po závaru ve vápně před Řehákem, Frydrychovu první střelu zblokovala obrana a pro druhou si došel Řehák.

Slavia tak porazila Viktorku Žižkov 2:1.
2:1

1. poločas: Kovář - Holík, Jugas, Bílek, Bořil - Ščuk - Mingazov, Alvir, Rotaň, Sýkora - Musa 2. poločas: Otáhal – Frydrych Bílek, Jugas, Bořil (68. Kingue) – Ščuk – Sýkora(81. Bucha), Hušbauer, Rotaň (81. Vejvar), Mingazov (60. van Buren) – Tecl