6:1
(3:0)
přát, 26. 1. 2017
SK Slavia Praha - MFK Ružomberok
Branky: <b>Branky:</b> 3. Škoda, 11. Škoda (pen), 29. Lüftner, 66. van Kessel, 69. van Buren, 79. Barák - 52. Lačný <br>
PRAHA/EDEN - Za mrazivého čtvrtečního odpoledne odehrála Slavia další přípravné utkání se slovenským týmem MFK Ružomberok. Diváci měli možnost vidět v akci všechny nové posily. Sešívaní svého soupeře nešetřili a vstřelili mu šest branek.
Sešívaní vstoupili do utkání výborně a už v 3. minutě vedli 1:0. Michal Frydrych narýsoval krásnou přihrávku za obranu, kterou našel přesně Milana Škodu a kanonýr Slavie chytrou hlavičkou přehodil vyběhnutého brankáře soupeře.

Slavia pokrčovala v dobrém tempu a dočkala se další branky. Jasmin Ščuk svou přihrávkou vyzval do akce Ruslana Mingazova, ten pronikl s míčem do vápna, kde byl faulován. Nařízený pokutový kop suverénně proměnil
Milan Škoda – 2:0.

Nová posila Stanislav Tecl o sobě dala poprvé vědět v 15. minutě, kdy šestadvacetiletý útočník prudkou střelou vyzkoušel pozornost brankáře, ten jeho pokus vyrazil na rohový kop.

Stanislav Tecl byl také u další gólové akce Slavie, přihrávku Michala Frydrycha sklepl útočník Slavie na Ruslana Mingazova, který byl opět faulován. Standardní situaci rozehrál Jan Sýkora, svým centrem našel Michaela Lüftnera, a ten vstřelil svůj první gól v dresu Slavie.

Ve 43. minutě byl opět v akci velmi aktivní Ruslan Mingazov, po svém průniku byl znovu faulován a Slavia tak kopala druhý pokutový kop, ten však Jan Sýkora neproměnil.

Trenér Jaroslav Šilhavý poslal do druhé půle novou jedenáctku kromě Jiřího Bílka, který zůstal na postu stopera.

První branku druhého poločasu vstřelili hosté. Po chybě ve středu hřiště se dostal soupeř do přečíslení a Miloš Lačný snížil na 1:3 z pohledu hostů.

Pak už se však brankově prosazovala pouze Slavia. Na 4:1 zvyšoval Gino van Kessel, kterého svým centrem našel Jaromír Zmrhal. Pátý gól sešívaných přidal Mick van Buren. Nizozemský útočník si ve vápně pěkně narazil s Murisem Mešanovičem a nekompromisní střelou pod břevno nedal brankáři šanci.

Skóre uzavřel Antonín Barák, který se dostal za vápnem k odraženému míči, nerozpakoval se a prudkou střelou k tyči stanovil definitivní podobu výsledku na 6:1.

6:1

1. poločas: Pavlenka - Frydrych, Bílek, Lüftner, Flo - Mingazov, Ščuk, Alvir, Sýkora - Tecl, Škoda
2. poločas: Kovář – Bořil, Bílek (75. Mareš), Souček, Švento – van Kessel, Hušbauer, Barák, Zmrhal – Mešanovič, van Buren