0:1
(0:1)
Pohár, 7. 12. 2017, Eden
SK Slavia Praha - FC Astana
Branky: <b>Branky:</b> 39. Aničić<br> <b>ŽK:</b> Sobol, Stoch, Necid - Shitov <br> <b>Rozhodčí:</b> Massa – Meli, Tegoni
PRAHA/EDEN - V rozhodujícím utkání o postup do jarní části Evropské ligy se Slavia utkala na závěr roku 2017 s Astanou. Hosté šli v prvním poločase do vedení po trefě ze standardní situace, Slavia měla ve druhém poločase velký tlak, který ale v gól neproměnila. Jarní část Evropské ligy si tak nezahraje.
Trenér Jaroslav Šilhavý nemohl do zápasu počítat se zraněnými Josefem Hušbauerem, Simonem Delim a Jakubem Hromadou, dále pak s dlouhodobě zraněnými Dušanem Šventem a Murisem Mešanovičem. Ve středu zálohy tak nastoupil vedle Tomáše Součka Ruslan Rotaň.

Sešívaní se dostali do prvního zakončení už ve třetí minutě, Miroslav Stoch našel Michala Frydrycha, obránce Slavie z první střílel na branku, gólman Erić ale jeho střelu chytil.

V 17. minutě musel ze hry kvůli zdravotním problémům odstoupit Milan Škoda, toho na hrotu útoku nahradil Tomáš Necid.

Také k další střele se dostal Michal Frydrych, ze střední vzdálenosti pálil vedle branky. Ve 27. minutě Slavia kopala tři rohové kopy za sebou, z jednoho z nich ohrozil od rohového kopu přímo brankáře Astany Miroslav Stoch, gólman hostů ale míč vyrazil.

Do vedení šla však Astana. Po faulu Eduarda Sobola na Shitova zahrávali hosté standardní situaci, po které propadl míč až k Marinu Aničićovi, který ho dopravil do odkryté branky.

Hned v úvodu druhého poločasu vyslal skvělou přihrávkou do samostatného úniku Jaromíra Zmrhala, který ale své zakončení nasměroval mimo tři tyče. Další nadějnou příležitost sešívaných připravil opět Danny, tentokrát pro Tomáše Necida, střela útočníka Slavie mířila těsně vedle zadní tyče.

Po centru Tomáše Součka hlavičkoval v nadějné pozici Tomáš Necid pouze do středu branky. Slavia zatlačila Astanu na její polovině, soupeř hrozil z rychlých protiútoků. Po jednom z nich zakončoval Twumasi, jeho střelu Laštůvka vyrazil.

Obrovskou příležitost měli sešívaní po rohovém kopu. Jan Sýkora našel přesně Micka van Burena, který hlavičkoval osamocený z malého vápna, trefil ale pouze brankáře Eriće. Další zakončení obstaral Tomáš Souček, který střílel z hranice velkého vápna, branku ale minul.

Slavia v závěru zápasu zamkla soupeře v jeho vápně, ke gólu to ale nevedlo. Sešívaní tak podlehli Astaně 0:1 a jarní část Evropské ligy si nezahrají.