(2:0)
2. kolo, 28. 7. 2018, Eden Arena
SK Slavia Praha - MFK Karviná
Sešívaní se radují z druhé ligové výhry. Karvinou doma porazili 4:0!

Trenér Trpišovský se rozhodl do vítězné sestavy z Olomouce příliš nesahat a jedinou změnou tak bylo nasazení Milana Škody na hrot útoku namísto Stanislava Tecla. Do zápasu ještě nemohla zasáhnout nejčerstvější posila sešívaných útočník Peter Olayinka, kterého trápí lehčí zdravotní problémy.

Slavia od samého začátku držela balon a zatlačila soupeře na jeho polovinu. Už ve 12. minutě poslal Hušbauer po krásné kombinaci kolmici do vápna na Coufala, toho zezadu stáhl Tusjak a rozhodčí nařídil penaltu. K té si stoupl právě kapitán Milan Škoda a střelou k levé tyči překonal Berkovce v bráně Karviné.

Po dvaceti minutách hry se domácí dostali hned do několika příležitostí, nejprve tvrdou Sýkorovu ránu zpoza vápna vyrážel Berkovec, minutu na to si exslávistický gólman poradil i s podobným pokusem Vladimíra Coufala. Na druhé straně se o chvíli později dostali do první šance i karvinští, když si na Tusjakův centr z levé strany naskočil ve vápně Budínský, hlavou ale nasměroval míč několik metrů nad branku.

Ve 32. minutě pak Milan Škoda přidal svoji druhou branku. Sýkora rozehrál standardní situaci na pravé straně na krátko na Hušbauera, jeho dlouhý centr našel na zadní tyči právě našeho kapitána a ten hlavou překonal Martina Berkovce.

Ve 36. minutě pak hostující gólman vyrazil nebezpečný pokus Tomáše Součka, tři minuty před koncem poločasu pak sešívaní vyrazili ve třech do brejku, který skončil Škodovou střílenou přihrávkou na Sýkoru, náš záložník ale v těžké pozici ve skluzu branku minul.

V úvodu druhé půle vsadila Karviná na důslednou obranu v devíti lidech a nepouštěla domácí příliš na dostřel branky, Slavia se tak do šancí dostávala hlavně po standardních situacích. Až v 54. minutě zkusil zprava štěstí Coufal a jeho zblokovaná střela se odrazila za vápno k volnému Zmrhalovi, halfvolej našeho záložníka ale zamířil nad branku.

Od 60. minuty ale Slavia opět soupeře zatlačila. Nejprve Souček prostrkával míč na volného Zmrhala, jehož střelu ale Berkovec nohou vyrazil, o pár chvil později pálil pro změnu Sýkora, i jeho ránu na bližší tyč ale Berkovec stačil vyrazit.

Sešívaní tak třetí branku přidali až v 66. minutě. To si balon na středu vápna převzal Hušbauer, několikrát naznačil střelu, posunul si míč na pravou stranu, obešel minimálně čtveřici hráčů a střelou na zadní tyč překonal gólmana hostů.

Svého premiérového ligového gólu se v 81. minutě dočkal i střídající Alexandru Baluta. To když rovněž střídající Stanislav Tecl vyvezl v rychlém protiútoku balon a ze středu hřiště ho mezi dvěma obránci posunul na rozběhnutého Balutu, který míč napálil pod břevno přes vybíhajícího Berkovce.

Sešívaní tak i ve druhém ligovém utkání neinkasovali a s Karvinou si doma poradili 4:0. V pátek hostíme v Edenu Opavu a pak už se můžeme soustředit na souboj o poháry s Dynamem Kyjev!