Sen o Lize mistrů končí, Dynamo rozhodlo z ofsajdu | SK Slavia Praha

Sen o Lize mistrů končí, Dynamo rozhodlo z ofsajdu

2:0
(1:0)
3. předkolo, 14. 8. 2018, NSK Olimpijskyj
FK Dynamo Kyjev (Ukr.) - SK Slavia Praha
Slavia prohrála v Kyjevě 0:2 a její cesta do Ligy mistrů je u konce. Zápas poznamenal neuznaný gól sešívaných i branky domácích z ofsajdu.

K prvnímu ohrožení branky se po několika minutách dostali domácí, Garmašovu prudkou střelu ale dokázal mimo tři tyče vytěsnit Kolář. Slávisté se pak k ohrožení branky dostali poprvé v 7. minutě. To nejdřív na Zmrhalův přízemní centr ve skluzu zasáhl Sýkora, nedokázal ale nasměrovat balon mezi tři tyče. O minutu později poslal Zmrhal tentokrát vysoký centr na vzdálenější stranu vápna a Coufal vracel míč před branku, Tecla ale dokázal odblokovat jeden z obránců.

Vzpomínka na loňské nevydařené úvody evropských kvalifikací se ovšem vrátila v 11. minutě. K přímému kopu za faul se pět metrů před vápnem postavil Cygankov, polovysoký centr poslal přesně mezi naše obránce, kam si naběhl Benjamin Verbič, a před vyběhnutým Kolářem ztečoval míč do branky. Dynamo brzy vedlo 1:0.

Hned z dalšího útoku Našel Hušbauer pěkným centrem Standu Tecla, který se mezi dvěma obránci dostal k hlavičce, v těžké pozici ale poslal míč jen vedle pravé tyče.

V 18. minutě pak slávisty podržel Ondřej Kolář. To když si na zpětnou přihrávku pro změnu z levé strany naběhl opět Verbič a z voleje zkusil propálit našeho gólmana na přední tyč, Kolář ale jeho pokus dokázal vyrazit. Slavia se pokusila odpovědět pěkným pokusem Josefa Hušbauera z dobrých 28 metrů, balon ale ve vzduchu zaplaval a těsně přeletěl břevno Bojkovy branky.

Ve 24. minutě pak Zmrhal prodloužil Bořilův aut a na vápně přiklepl Tecl Součkovi, jeho přízemní rána ale letěla vedle levé tyče. Jen o chvíli později vystihl Stochovu přihrávku Cygankov a vyslal do otevřené obrany Besedina, s ním se ale výborně vrátil Deli a jeho pokus po kličce na pravou nohu stačil zblokovat. Ve 30. minutě se pak po Sýkorově sklepnutí dlouhého centru dostal do střelecké pozice Stoch, balon si ještě posunul na pravou nohu, jeho ztečovaný pokus ale Bojko dokázal zlikvidovat.

Ve 37. minutě už to vypadalo, že bude srovnáno na 1:1. Po závaru ve vápně vracel míč před branku Ngadeu. K volnému balonu se dostal Tecl a pod Bojkem ho posunul do branky. Celá situace vypadala v pořádku a slávisté se běželi radovat k rohovému praporku, zhruba po patnácti vteřinách ale rozhodčí odmával ofsajd zřejmě Simona Deliho, který v době přihrávky stál za obranou domácích. Výsledkem tak byly pouze žluté karty pro Hušbauera a na lavičku pro náhradního gólmana Koláře a vykázání asistenta trenéra na tribunu.

Dvě minuty před koncem pak dobře zapracoval Hušbauer a po jeho vypíchnutí balonu se ke střele zpoza vápna dostal Zmrhal, balon ale zakroutil jen těsně vedle spojnice břevna a tyče. V nastaveném čase se ještě po Sýkorově centru dostal k ráně z voleje Coufal, tvrdou střelu ale opřel jen do obránce před sebou.

Závěr poločasu se nesl v režii Slavie, první šanci v tom druhém mělo ale Dynamo. Verbič převzal balon na středu hřiště, otočil předchozí gólovou spolupráci a kolmicí posílal mezi obránce Cygankova, před ním ale stačil míč ukrýt vybíhající Kolář. Ve 49. minutě na druhé straně Stoch rychle rozehrál přímý kop a Coufal ve vápně hlavou sklepával na nabíhajícího Tecla, před ním ale stačila zasáhnout obrana.

Dynamo ve druhé půli více drželo balon a méně tak dovolovalo slávistům přiblížit se na dostřel Bojkovy branky. Samo si ale další šance vytvářelo jen zřídka. V 60. minutě se tak po Vebičových kličkách a Deliho dobrém obranném zákroku dostal ke střele Besedin, svůj pokus ale opřel jen do kopaček jednoho ze slávistů. V 64. minutě se pak po pěkné kombinaci na pravé straně dostal k prudkému centru Tecl, nastřelil ale jen nabíhajícího Hušbauera, od kterého se míč odrazil vedle bližší tyče.

Obří šanci na vyrovnání si Slavia vypracovala v 69. minutě, krátce poté, co Zmrhala nahradil na hřišti Baluta. Po pěkné kombinaci na levé straně se k prudké přihrávce podél brankové čáry dostal Sýkora a před odkrytou brankou se k míči dral Souček, těsně před naším skluzujícím záložníkem ale dokázal míč poslat přes břevno jeden z domácích hráčů.

Namísto vyrovnání tak přišla z ničeho nic druhá – a zřejmě neplatná – branka Dynama. Cygankov v 74. minutě našel kolmicí za obranou Besedina a ten přehodil Ondřeje Koláře, záznam ale ukázal, že v době přihrávky se Besedin nacházel v půlmetrovém ofsajdu.

Slavia tlačila, na hřiště chvíli před druhým gólem přišel Milan Škoda, a Dynamu se tak otvírala okénka k protiútokům. V 83. minutě se tak na Koláře řítil středem Cygankov, z hranice vápna ale branku vysoko přestřelil. Těsně předtím se na zadní tyči dostal po rohovém kopu k hlavičce Škoda, v těžké pozici ale mířil vedle.

Dynamo zbytek zápasu pohlídalo a Slavii k závěrečnému tlaku i přes obrovský boj našich hráčů nepustilo. Cesta k vysněné Lize mistrů tak ve 3. předkole končí, po neuznaném gólu a naopak puštěném ofsajdu soupeře Slavia prohrála v Kyjevě 0:2.