Proti Příbrami bodovala i juniorka. Středočechy porazila 4:1 | SK Slavia Praha

Proti Příbrami bodovala i juniorka. Středočechy porazila 4:1

4:1
(1:1)
18. kolo, 26. 2. 2017, UMT Eden
SK Slavia Praha - FK VIAGEM Příbram
Branky: <b>Branky:</b> 12. Žežulka, 54. Alvir, 58. Kocourek (pen.), 64. Marco Lauricella - 30. Mareš <br> <b>ŽK:</b> Alvir – Pazderník <br> <b>Rozhodčí:</b> Houdek – Kožár, Kubec
PRAHA/EDEN - Ve druhém jarním zápase Juniorské ligy přivítala Slavia v Edenu soupeře z Příbrami. V základní sestavě byli také hráči A-týmu Martin Otáhal a Marko Alvir.
První větší brankovou příležitost si vytvořila domácí Slavia. Marko Alvir vysunul na křídle Vojtěcha Mareše, který přihrával pod sebe na Nikolu Bjelose, jeho zakončení bylo zblokováno. K odraženému míči se za vápnem dostal Josef Jakab a vyslal pěknou střelu, jeho pokus brankář Boháč vyrazil na rohový kop.

O dvě minuty později měla Slavia vyloženou šanci ke skórovaní, Marcel Čermák přihrál do samostatného úniku Ondřeji Kocourkovi, ten však místo zakončení volil přihrávku, kterou obránce Příbrami vystihl a odehrál na rohový kop. Následný roh rozehrál Ondřej Kocourek a svým centrem našel Ondřeje Žežulku, který pohotovou střelou otevřel skóre.

Ve 22. minutě zakončoval ve skluzu na zadní tyči Václav Prošek, bohužel mířil nad. Na druhé straně se zaskvěl Martin Otáhal, který vychytal samostatný únik útočníka Příbrami, z dalšího rohového kopu Příbram nezahrozila a do brejku šel Marko Alvir, jeho střela však mířila pouze do středu branky.

Další dobrou šanci měl Marek Kodr, který zakončoval hlavičkou po centru Marcela Čermáka, brankář jeho hlavičku ale vytáhl mimo branku. Ve 29. minutě bylo vyrovnáno, po standardní situaci se dostal příbramský Mareš ve vápně k zakončení a bylo to 1:1.

Od 54. minuty juniorka Slavie opět vedla! Marcel Čermák vyslal do samostatného úniku Marka Alvira, který lobem přehodil vyběhnutého brankáře. Do dvoubrankového vedení se pak junioři dostali v 58. minutě, na dobrý centr Daniela Krejdla si nabíhal Václav Prošek, který byl ve vápně faulován, a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten bez problémů proměnil Ondřej Kocourek.

Čtvrtá branka vznikla po rychlé akci na levé straně. Ondřej Kocourek si narazil s Marcelem Čermákem, prvně jmenovaný hráč centroval do vápna, kde se prosadil Marco Lauricella a zvýšil už na 4:1. V 78. minutě mohla Slavia přidat pátý gól, ovšem Marcel Čermák trefil svou střelou z vápna pouze břevno.

Utkání hodnotil trenér
Pavel Řehák: „Vstup do utkání jsme měli solidní, byli jsme aktivní a dostávali jsme se do brankových příležitostí, ale řešení situací se nám příliš nedařilo. Přesto jsme se po standardce dostali gólem Žežulky do vedení. Pak jsme zase měli nějaké příležitosti, hra byla také rozháraná a nechali jsme si dát gól také po standardní situaci. Ve druhém poločase jsme udělali nějakou změnu, že tam šel Dan Krejdl na pravého beka a Václav Prošek dopředu. Myslím, že to bylo zlomové, pak jsme soupeře přehrávali, ale stejně bych si představoval víc hezkých akcí, větší kontrolu balonu a ještě lepší finální část. Ale byly tam dobré individuální výkony," uvedl trenér Řehák.