Posedmé v řadě bez porážky! Juniorka zvítězila v Jihlavě | SK Slavia Praha

Posedmé v řadě bez porážky! Juniorka zvítězila v Jihlavě

0:2
(0:1)
17. kolo, 28. 10. 2013, Na Stoupách 23
FC Vysočina Jihlava - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 12. Verner, 78. Hrubý. <b>ŽK:</b> Kolařík.<b>ČK po 2.ŽK:</b> Kolařík. <b>Rozhodčí:</b> Berka – Ratajová, Reich
JIHLAVA – Slávistická juniorka potvrdila výbornou formu. Na Vysočině navázali svěřenci trenéra Daniela Šmejkala na své předchozí výhry a po gólech Vernera a Hrubého zvítězili 2:0.
Sestava juniorky se tentokrát oproti minulým zápasům mnoho nelišila, v brance nastoupil Lukáš Soukup z dorostu, na hrotu operoval opět Pavel Vyhnal, kterému vyšla minulá utkání.

Sešívaní většinou těží ze skvělého vstupu do utkání a nejinak tomu bylo v Jihlavě. Už po dvanácti minutách hry se Slavia radovala z vedení. Ondřej Herc našel krásným centrem Miroslava Vernera, pro něhož nebyl problém otevřít skóre zápasu.

Za sedm minut mohlo být ještě veseleji. Jihlavský brankář Vejmola byl ale v souboji s Martinem Hurkou šťastnějším. Nejdřív Hurkovu střelu s velkou dávkou štěstí vytěsnil na tyč, pohodlnou dorážku slávistického záložníka pak zlikvidoval skvělým zákrokem.

V závěru první půle o sobě dali vědět domácí. Po kombinaci Přeučil – Levai zakončoval druhý jmenovaný, jeho pokus se ale neujal. Stejně neúspěšný byl z dorážky právě Přeučil.

Vstup do 2. půle se sešívaným také povedl. V 51. minutě se k nebezpečné hlavičce dostal Vyhnal, ale znovu ztroskotal na Vejmolovi a jeho reflexivním zákroku.

Zdánlivá komplikace přišla v 62. minutě, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Kolařík. Hned tři minuty nato nevyužil dobrou šanci domácí Fulnek.

O vítězství Slavie rozhodl svou nádhernou trefou z dálky Robert Hrubý v 78. minutě. Sešívaní tak vezou z Jihlavy tři body a utekli svému soupeři už na rozdíl sedmi bodů.

V příštím týdnu čekají svěřence trenéra Šmejkala zajímaví soupeři. V pondělí 4. listopadu od 14 hodin přivítají na Xaverově Plzeň, ve čtvrtek 7. listopadu je na programu derby se Spartou. Tentokrát na půdě soupeře. Hraje se ve 12 hodin na Strahově.