Juniorka veze bod z Boleslavi a drží druhé místo | SK Slavia Praha

Juniorka veze bod z Boleslavi a drží druhé místo

1:1
(0:0)
14. kolo, 29. 10. 2012
FK Mladá Boleslav - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 53. Fillo – 84. Hrubý (pen.). <b>ŽK:</b> Fillo, Opiela, Kysela, Knobloch – Kolařík. <b>Rozhodčí:</b> Trávníček – Tacina, Votík.
Slávistická juniorka remizovala v Mladé Boleslavi 1:1 a drží se tak na druhém místě Juniorské ligy.

Robert Hrubý vstřelil branku Slavie, utkání tak skončilo remízou 1:1. Foto: Michal Býček.

MLADÁ BOLESLAV – Před zápasem dělily juniorku Slavie a Mladé Boleslavi čtyři body. A zůstalo tomu tak i po utkání, protože oba týmy si rozdělili po jednom bodu za remízu 1:1.

Zajímavý byl duel také z trenérského hlediska, protože domácí Boleslav vedl Petr Vrabec, který ještě donedávna působil ve Slavii a u A týmu dělal Michalovi Petroušovi asistenta.

V sestavě Mladé Boleslavi nastoupilo několik hráčů z kádru A týmu. Jmenovitě například Bulut, Opiela, Ščuk, Fillo nebo Kysela. V týmu Michala Petrouše dostali šanci Martinové Berkovec, Dostál a Hurka nebo Dan Veselý.

Úvod utkání patřil domácím, hrozila zejména dvojice Bulut – Fillo. Kmenový hráč Plzně se na začátku dostal do velké šance, ale jeho střelu do odkryté branky dokázala sešívaná obrana zblokovat. Červenobílým první poločas, co se útočné fáze týče, příliš nevyšel, a proto se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Osm minut po přestávce se už skóre měnilo. Kysela našel dlouhým autem Buluta, který ještě poslal míč na Filla a ten otevřel skóre utkání. V další velké šanci domácích se v 70. minutě objevil australský útočník Bulut, ale trefil naštěstí jen tyč.

Protože obrana Mladé Boleslavi nebyla tak pozorná a pečlivá jako ta slávistická, udeřili svěřenci Michala Petrouše šest minut před koncem zápasu. Lukáš Malcharek dokázal všem utéct, kličkou se zbavil brankáře, který se po něm ještě stačil ohnat, a pískala se penalta. S tou si dokázal v pohodě poradit záložník Robert Hrubý a dal tak výsledku konečnou podobu.

I přes hektický a na šance poměrně bohatý závěr utkání už branka nepadla a tak si Slavia s Boleslaví rozdělila po bodu. V tabulce zůstali sešívaní na druhém místě za vedoucím a suverénním Brnem, na které ztrácejí šest bodů.

Mladá Boleslav - Slavia 1:1 (0:0)

Branky: 53. Fillo - 84. Hrubý (pen.)

Slavia: Berkovec - Dostál (80. Šittich), Čepelák, Kolařík, Sudek - Mikula, Bazal, Šimeček (56. Vondráček, 90. Zámečník), Hurka (61. Malcharek) - Hrubý - Veselý (46. Červenka).