Juniorka v Jihlavě stihla jen snížit a prohrála 1:2 | SK Slavia Praha

Juniorka v Jihlavě stihla jen snížit a prohrála 1:2

2:1
(2:0)
26. kolo, 23. 3. 2015
FC Vysočina Jihlava - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 11. Spirkoski, 25. Batioja - 89. Kuchta <br> <b>ŽK:</b>Kadavý, Batka <br> <b>Rozhodčí:</b> Zadinová – Ratajová, Hanáková
JIHLAVA - Juniorka na podzim s Jihlavou remizovala a jarní duel pro ni dopadl ještě o kousek hůř. Sešívaní dostali od Jihlavy dvě branky už v první půlhodině utkání, minutu před koncem pak už jen Kuchta stihl zkorigovat výsledek na konečných 2:1 pro domácí.
Juniorku čekal ve 26. kole výjezd do Jihlavy, která okupovala příčku hned za sešívanými se ztrátou pěti bodů. Domácí se hned na počátku utkání prezentovali střelou vysoko nad branku, poté se na druhé straně prezentovali střelami Kuchta a Dostál, v cestě jim ale stál brankář Kotnour.

Jihlava pak velmi rychle vstřelila první branku zápasu. V 11. minutě Batioja posunul před vápnem míč na Spirkoského a ten už si poradil s Hrubešem. Slávisté byli naopak nepřesní, Pelikán pálil těsně vedle tyče.

Zvýšená aktivita slávistů ale ovoce nepřinesla, radovali se opět domácí. Necelou čtvrthodinu od první branky se prosadil Batioja, který po přihrávce od Klimenta kličkou obešel Hrubeše a zakončil do prázdné branky.

Domácí to povzbudilo k lepšímu výkonu, nakonec však ani oni nezužitkovali žádnou ze standardních situací a poločasový výsledek tak zůstal 2:0 pro Jihlavu.

Slavia na druhý poločas udělala mimo jiné změnu i v brance a Hrubeše mezi tyčemi nahradil Soukup. Obecně se pak hra rozkouskovala střídáním obou mužstev a na vážnější ohrožení branky došlo až deset minut před koncem. Soukupa v ten okamžik zastoupil Vitarigov, který míč vykopl z brankové čáry.

Sešívaným se na konci podařilo výsledek alespoň zkorigovat, v 89. minutě se k míči ve skluzu dostal Jan Kuchta a úspěšně obstřelil domácího gólmana. Slavia tak prohrála na půdě Jihlavy 1:2.