Juniorka prohrála v Jablonci a nevyužila šanci posunout se do čela tabulky | SK Slavia Praha

Juniorka prohrála v Jablonci a nevyužila šanci posunout se do čela tabulky

3:1
(1:0)
29. kolo, 31. 3. 2014
FK Jablonec - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 10. a 65. Ledecký, 72. Okleštěk - 58. Vondráček<br> <b>ŽK:</b> Vaníček, Vodička, Kovář (všichni JAB)<br> <b>Rozhodčí:</b> Pechanec - Kotalík, Hanousek
JABLONEC - Juniorka Slavie se v případě výhry na severu Čech mohla vyhoupnout do čela soutěže. I přesto, že měli sešívaní po většinu zápasu převahu, odvezli si z Jablonce porážku 1:3 a zůstávají na třetím místě.
I když měli slávisté po většinu první půle míč více na svých kopačkách a do sítě poslal míč jako první Marek Červenka, jehož zásah ale neplatil pro předchozí ofsajd, šel do kabin o poločase veseleji domácí Jablonec. Jediná branka prvních 45 minut totiž padla v 10. minutě, kdy Landovský našel od postranní čáry přesně Davida Ledeckého a ten střelou k tyči otevřel skóre.

Větší vzrušení pak přinesl až konec poločasu, kdy nejprve po kombinaci Jablonce pálil Landovský nad a o několik minut později vychytal Červenku domácí gólman Krásný.

Sešívaným se podařilo srovnat skóre v 58. minutě. Převahu sešívaných, která trvala od začátku druhé půle, zúročil Vondráček, který se nejrychleji zorientoval před brankou soupeře a pohotově dostal míč do sítě. 1:1.

Jablonečtí ale nakonec strhli výhru na svou stranu dvěma brankami v rozmezí sedmi minut. V 65. minutě se domácí nejprve vymanili ze sevření sešívaných a Ladecký využil rychlý protiútok, v 72. minutě pak na 3:1 zvýšil po rohovém kopu Okleštěk. Dvě minuty předtím se ve velké šanci octl Zámečník, i jeho hlavičku ale dokázal chytit brankář domácího celku.

Slavia tak příležitost dostat se do čela tabulky nevyužila, v Jablonci prohrála 1:3. V dalším zápase ji doma čeká Slovácko.