Juniorka: Vítězný obrat zápasu s Kolínem | SK Slavia Praha

Juniorka: Vítězný obrat zápasu s Kolínem

1:2
(1:1)
přát., 18. 7. 2018, Kolín
FK Kolín - SK Slavia Praha
V dalším přípravném zápase cestovala juniorka do Kolína, kde se utkala s domácím divizním celkem. Sešívaní utkání zvládli otočit a zvítězili 2:1.

Úvodní příležitost utkání měl Gino van Kessel, který se tlačil do šance po rychlém brejku, jeho přihrávku na osamoceného Farida Nabiyeva v poslední chvíli zblokoval obránce. Po dalším protiútoku se Gino van Kessel dostal ke střele, tu však brankář chytil.

Vedení se tak ujal domácí Kolín. Útočník domácích využil zaváhání v rozehrávce, brankáře Vantrubu obešel kličkou a uklidil míč do odkryté branky. Sešívaní ale dokázali brzy srovnat. Po akci Jana Fukaly na levé straně přišla přihrávka na Vojtěcha Šilhana, který pěknou střelou vnějším nártem nedal brankáři domácích šanci.

Druhý poločas měla šance převážně Slavia. Do několika zakončení se dostal stoper Vojtěch Krupička, poprvé si naběhl na centr Alejandra Mitrana, stoper sešívaných se dobře položil do centru, hlavou ale těsně minul. Další příležitost sešívaných přišla po dobrém napadání, kdy Farid Nabiyev vystihl rozehrávku Kolína a obránce ho zastavil pouze za cenu faulu. Následný přímý kop z hranice vápna z kopaček Nikoly Bjeloše zeď zastavila.

Druhá šance Vojtěcha Krupičky přišla po na krátko rozehraném rohovém kopu. Nikola Bjeloš přihrál na Farida Nabiyeva, na jehož centr si dobře našel stoper Slavie, hlavou orazítkoval tyč. Druhé branky se sešívaní dočkali zásluhou Farida Nabiyeva, který si poradil s dvojicí obránců a tvrdou ranou strhl vývoj utkání na stranu Slavie.

Velkou touhu a chuť po gólu prokázal znovu Vojtěch Krupička, když si opět skvěle naběhl na centr Tadeáše Michovského, také tentokrát skončil míč na tyči branky. V poslední velké šanci zápasu vychytal brankář domácích nejprve Farida Nabiyeva a na dvakrát také dorážejícího Michaela Azilinona.

Juniorka tak otočila stav zápasu a porazila Kolín 2:1. Další zápas čeká na juniory 26. 7., kdy od 10:00 změří síly s národním týmem Saudské Arábie U23.

Duel s Kolínem hodnotil trenér Pavel Řehák: „První poločas jsme byli hodně nepřesní v přechodové fázi, kazili jsme jednoduché míče, proto jsme se nedostávali do žádných šancí. Soupeř se dostal do vedení, ale dá se říci, že po naší ojedinělé šanci po akci Fukaly vyrovnal Vojtěch Šilhan. Ve druhém poločase jsme byli jasně lepší, měli jsme dát více gólů. Šance na to byly, nastřelili jsme tyče. Musím přihlédnout k tomu, že soupeř měl už méně sil. Směrodatný je pro mě první poločas, kdy hra nebyla dobrá. Musíme na tom hodně zapracovat,“ řekl k zápasu s Kolínem trenér Pavel Řehák.