Juniorka: Osmigólové derby nerozhodně | SK Slavia Praha

4:4
(2:3)
23. kolo, 4. 4. 2018, Xaverov
SK Slavia Praha - AC Sparta Praha
Branky: <b>Branky:</b> 8., 15. a 53. Freit, 57. vlastní - 23. Novotný, 32. Drchal, 41. Matoušek, 59. Mustedanagič
V posledním ligovém zápase základní části Juniorské ligy remizovala juniorka Slavie se Spartou. Sešívaní v divoké přestřelce vedli 2:0, hosté však dokázali utkání do poločasu otočit, obrat se povedl také Slavii. Z utkání nakonec berou oba týmy bod za remízu 4:4.
První velkou příležitost viděli diváci už ve čtvrté minutě. Po centru z pravé strany zakončoval v pokutovém území nehlídaný jeden z útočících hráčů Sparty, jeho střelu zastavilo břevno. Na druhé straně ale udeřilo! Rovlan Muradov výborně našel na pravé straně Alejandara Mitrana, ten poslal míč před bránu na Tomáše Freita, který otevřel skóre zápasu.

Slavii se vstup povedl, v 9. minutě se za míčem dral Rovlan Muradov, u míče byl dříve než brankář Bačkovský, záložník sešívaných ale zakončoval pouze do brankáře. V 11. minutě se k odraženému míči na hranici vápna dostal David Beňo, jeho střela ale branku minula. Druhá trefa přišla v 15. minutě, Pavel Bucha našel skvělou přihrávkou rozběhnutého Tomáše Freita, který propálil Bačovského 2:0!

Sparta snížila ve 23. minutě, když se k míči ve vápně dostal nehlídaný Novotný a trefil se na 1:2. Na druhé straně pálil po rychlé akci dua Bucha - Muradov Andrei Sintean, jeho střelu brankář vyrazil na rohový kop. Ve 32. minutě využili hosté chybu v rozehrávce, po centru zleva byl ve vápně nehlídaný Drchal, který srovnal na 2:2. Obrat byl dokonán ve 41. minutě, po akci středem dopravil míč do sítě Matoušek. Za vedení hostů 3:2 tak skončil první poločas.

V tom druhém pokračoval fotbal ve vysokém tempu a na obou stranách byly k vidění zajímavé příležitosti. Vyrovnání Slavie přišlo po centru Erica Schnürera, míč se po té dostal k Davidu Beňovi, jeho střelu srazil do sítě Tomáš Freit, pro kterého to byl hattrick! V 57. minutě si k hattricku přidal Tomáš Freit asistenci, tentokrát jeho centr směřoval na aktivního Rovlana Muradova, v souboji s ním si míč do vlastní brány srazil Pavlík.

Sparta hned o dvě minuty později odpověděla vyrovnávací trefou na 4:4. Přihrávku mezi obránce dostal Mustedanagič a přesnou střelou srovnal na 4:4. Velkou šanci měl také Drchal, ten se ovšem už gólově neprosadil.

Junioři Slavie remizovali v juniorském derby s AC Sparta Praha 4:4. Slavia do nadstavbové části nepokračuje, čeká ji tak skupina B. Už v pondělí 9. 4. od 11:00 hraje s Boheminas v Uhříněvsi.

Derby hodnotil asistent trenéra Ivo Knoflíček: „Bylo to vynikající utkání! Jako každé derby mělo i toto správný náboj. Navíc se hrálo hodně nahoru a dolů. Škoda jen, že jsme soupeřům za stavu 2:0 dovolili dorovnat skóre. Dali nám do přestávky tři góly, to byla velká škoda. Zklamala nás defenzíva, měli jsme v obraně dost velké okýnko a soupeř toho využil. Defenzíva dnes hodně haprovala, nechávala Spartě hodně prostoru pro náběhy. Měli jsme dnes vyhrát. Mají zkušené útočníky a starší mužstvo. V prvním poločase jsme lidem ukázali pěkný fotbal," mrzelo asistenta trenéra Ivoše Knoflíčka.