Juniorka: Na závěr remíza s Brnem | SK Slavia Praha

(1:1)
30. kolo, 28. 5. 2017
FC Zbrojovka Brno - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 76. Vintr – 81. M. Lauricella
BRNO - Letošní ročník Juniorské ligy uzavřeli sešívaní utkáním v Brně. Na vedoucí gól Vintra odpověděl Marco Lauricella, oba týmy tak v posledním zápase sezony berou po bodu.
Den po mistrovské výhře A týmu nad Brnem si na půdě stejného soupeře zahrála také juniorka. V sestavě byl opět testovaný kamerunský stoper Olivier Kingue.

První poločas se nesl v duchu značných nepřesností, ani jeden z týmů se k přímému ohrožení brankáře nedostal. První střelecký pokus na branku zaznamenal v 35. minutě Marcel Čermák, který ale mířil pouze do středu branky. Také o dvě minuty později střílel Marcel Čermák, tentokrát mířil k zadní tyči, brankář Záleský byl opět připraven. V závěru poločasu se dostal ke střele Ondřej Žežulka, také on svým pokusem nalezl jen brankáře.

V úvodu druhého poločasu zakončoval opět Ondřej Žežulka, ani v tomto případě to změnu skóre neznamenalo. V 58. minutě se dostali do zajímavé šance domácí, po centru ze strany zakončoval na zadní tyči Marek Vintr, brankář Lukáš Lisa ovšem vytáhl skvělý zákrok a míč vyrazil.

Ani do třetice se Ondřej Žežulka branky nedočkal, tentokrát si naběhl na centr svého spoluhráče, jeho střelu dobrým zákrokem vytáhl Záleský. Z protiútoku se Brno dočkalo prvního gólu, Marek Vintr dostal míč za obranu a prudkou přízemní střelou otevřel skóre.

Sešívaní však stihli brzy vyrovnat. Rohový kop Františka Myslivečka sklepl Olivier Kingue hlavou k Marcu Lauricellovi, který potvrdil svou střeleckou formu z dorostenecké ligy a pohotovým zakončením z malého vápna srovnal stav na 1:1. Slavia mohla během několika minut utkání úplně otočit, Pavel Vávra se šikovně dostal do zakončení, brankář Záleský ovšem vytáhl výborný zákrok.

Slavia tak zakončila sezonu remízou 1:1 a v Juniorské lize končí na 11. místě.