3:3
(3:0)
21. kolo, 17. 3. 2018, Generali Arena
AC Sparta Praha - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 12. Kolář vl., 31. Souček (vl.), 44. Stanciu – 70. Stoch, 83. Deli, 90. Škoda (p)<br> <b>ŽK:</b> Lafata, V. Kadlec, Plavšić, Štetina – Danny, Hromada, Deli, Bořil<br> <b>Rozhodčí:</b> Královec - Nádvorník, Hájek
Fantastický comeback předvedli slávisté na Letné ve druhé půli 289. derby. Navzdory průběžnému stavu 0:3 a těžkému terénu dokázali díky Stochovi, Delimu stáhnout náskok Sparty na jediný gól a v infarktovém závěru dokázal Škoda proměnit penaltu nařízenou po konzultaci s videem.
Slavia se se Spartou střetla po 289. v historii, v rámci samostatné české ligy se pak jednalo o jubilejní padesáté derby pražských “S”. Trenér Trpišovský do něj poslal stejnou sestavu jako před týdnem proti Sigmě, a to včetně kapitána Milana Škody. Jeho start byl během týdne nejistý kvůli zranění kotníku po oslavách jedné z branek proti Olomouci.

Zápas ale začala lépe Sparta, držela balon více na svých kopačkách a ve 12. minutě šla do vedení. Na pravé straně se k míči dostal Nicolae Stanciu, poslal ostrý centr podél brankové čáry a gólman Kolář ho stačil levou nohou pouze tečovat do vlastní sítě.

Ve 20. minutě pak mohlo být ještě hůř, ale Slavii hned dvakrát pomohla kontrola hlavního rozhodčího s videem. Nejdřív sudí Královec nařídil po Jugasově hře rukou na hranici vápna penaltu, kterou ale změnil na přímý kop. Z něj sice Stanciu trefil zeď, když ale jeho následná dorážka prošla do branky, musel opět zasahovat videorozhodčí, který branku neuznal kvůli Štetinově ofsajdu.

Druhou branku tak Sparta přidala až ve 32. minutě a bylo to opět s přispěním hráče v sešívaném. Stanciu si postavil balon na rohový kop z levé strany, Tomáš Souček se na první tyči nedohodl s Kolářem a hlavou poslal polovysoký centr do vlastní sítě.

Ve 37. minutě to ale byla pro změnu Slavia, koho video obralo o branku. Stochův centr sklepl na malém vápně Škoda k Bořilovi a ten na zadní tyč propálil Nitu, branka ale nebyla uznána kvůli předchozímu Škodově postavení v ofsajdu.

Namísto snížení tak přišla třetí branka Sparty, ve které měl opět hlavní slovo Nicolae Stanciu. Ten dostal na pravé straně vápna spoustu prostoru, posunul si balon blíž k bráně a střelou na bližší tyč překonal Koláře potřetí.

Sešívaní do druhé půli dvakrát vystřídali, na hřiště se dostali Hromada a Van Buren, a Slavia začala svou stíhací jízdu. V 59. minutě měl první příležitost Miroslav Stoch, jeho rána ale mířila těsně nad břevno.

O čtyři minuty později to z úhlu zkoušel Hušbauer, Nita ale se štěstím vykopl balon mimo tři tyče a o chvíli později proskákala Stochova tečovaná střela těsně mimo.

Slavii se tak na těžkém terénu podařilo snížit až v 70. minutě. Brankář Nita neudržel v rukou dobrý Hromadův centr z pravé strany, míč se na zadní tyči dostal k Miroslavu Stochovi a ten napálil pod břevno svůj první ligový gól ve Slavii.

V 78. minutě byla blízko zvýšení náskoku Sparta, když Kolář vyrazil těžký balon jen na Štetinovu hlavu, stoper domácích ale poslal balon jen vedle pravé tyče.

V 83. minutě pak na rozdíl jediné branky snížil Simon Deli. Josef Hušbauer ideálně nacentroval z rohového kopu, Deli vlétl mezi tři obránce a hlavou poslal míč do sítě. To už byl na hřišti i Stanislav Tecl, který vystřídal zraněného Micka van Burena.

A byl to právě Tecl, kdo byl jednou z hlavních postav závěru zápasu. Nejprve Nita chvíli po Deliho brance zlikvidoval jeho únik po pravé straně a v nastaveném čase byl pak Tecl faulován ve vápně Štetinou a po další konzultaci s videem nařídil rozhodčí Královec penaltu. K té se postavil Milan Škoda a střelou o břevno srovnal na 3:3.