2:2
(1:2)
18. kolo, 28. 2. 2015
SK Slavia Praha - FK Teplice
Branky: <b>Branky:</b> 19. Škoda, 54. Grigar vl. – 11. a 23. Potočný<br> <b>ŽK:</b> Piták,Vukadinovič – Potočný, Ljevakovič, Jablonský, Matula, Hora, Vachoušek <br> <b>Rozhodčí:</b> Zelinka – Peřina, Hock
PRAHA/SYNOT TIP ARENA - Slavia hostila v prvním domácím utkání jara Teplice, na které jí v tabulce scházel pouhý bod. V Edenu museli slávisté dvakrát dotahovat, utkání se jim ale otočit nepodařilo, a tak se rozešli s Teplicemi smírným výsledkem 2:2.
Slavia čekala doma v Edenu Teplice, soupeře, který sešívaným poslední dobou radost příliš nedělá. Domácí se ale od začátku snažili hrát aktivně, trvalo to necelých deset minut, než poprvé zahrozila. Hrubého roh a Tamásovu dorážku hosté ubránili. Hrubý pak ještě jednou poslal míč do vápna, kde hlavičkoval Bílek a brankář Grigar musel zasahovat.

První nakonec skórovali hosté, kteří využili Deliho zaváhání na středu hřiště. Po Vachouškově přihrávce se dostal k zakončení Potočný a střelou pod břevno poslal Teplice do vedení.

Slavia dělala maximum, aby jim náskok dlouho nevydržel. V šestnácté minutě načal nadějnou akci Zmrhal, který posunul míč před vápno na Pitáka a ten ještě prodloužil na Škodu. Slávistický útočník to měl na dlouhou nohu a ze souboje vyšel vítězně brankář Grigar. O minutu později Škoda po Tamásově centru hlavičkoval nad.

Do třetice se už ale Milan Škoda prosadil. Robert Hrubý rozehrál standardní situaci centrem na nabíhajícího Škodu, který hlavičkoval přesně a srovnal stav utkání.

Teplice však odpověděly během pouhých čtyř minut a i u nich byl v tomto duelu pouze jeden střelec. Potočný se ve 23. minutě prosadil po rohovém kopu. Sešívaní se zlobili, Vachoušek, který mu nahrál, byl podle nich s míčem už v zámezí. To ale rozhodčí neviděl.

V minutě pětatřicáté se opět dral do zakončení Škoda, který dostal dlouhý centr od Zmrhala. Následně obešel bránícího hráče a tvrdě vypálil. Vyběhnutého Grigara, se mu sice prostřelit podařilo, ten však míč svým zákrokem natolik zpomalil, že ho za sebou stihl ještě sebrat. První poločas tak skončil za stavu 1:2.

Do druhé půle naskočili slávisté opět aktivně a tlačili na svého soupeře. Po rohovém kopu se do zakončení dostal Deli a Grigar míč vyrazil pouze ke Zmrhalovi, který ho vrátil před branku na Bílka. Stopera sešívaných ale tísnil obránce a zakončení mu nevyšlo.

Teplice pak zachránila dvakrát za sebou branková konstrukce. Poprvé, když si Tamás fantasticky poradil se třemi bránícími hráči a posunul míč na svou levou stranu, kde byl nachystaný Zmrhal, který napálil tyčku. Podruhé srazil Tamásův centr do břevna jeden z obránců.

V 54. minutě už ale přišlo vytoužené vyrovnání. Milan Škoda vzal akci po dlouhém Mikulově autu na sebe a střelou ve vápně se štěstím srovnal o břevno stav utkání. Míč tečoval brankář Grigar, v zápise o utkání je ale jako střelec dvakrát uveden Milan Škoda.

Slavia tlačila dál. Po zákroku na Pitáka se Slavia dožadovala penalty, dostala pouze žlutou kartu, která vyřadila Vukadinoviče z dalšího duelu s Plzní. Ve velké skrumáži před brankou o něco později prostrčil Piták míč ke Škodovi, který se dobře uvolnil a pálil jen těsně vedle tyče.

Teplice ale nechtěly dát kůži zadarmo a málem to byly ony, kdo se opět dostal do vedení. Potočný si zahrával volný přímý kop zhruba z 19 metrů a míč proletěl až k Hrubešovi, který ho pohotovým zákrokem vytěsnil.

Slavia tak nakonec remizovala s Teplicemi 2:2 a v příštím kole se představí v sobotu 7. března od 20:15 v Plzni.