2:1
(1:0)
22. kolo, po 3.4.2017, TCM Strahov
Sparta - Slavia
PRAHA/STRAHOV - Den po 287. derby se hrálo také derby v Juniorské lize. Domácí nastoupili do zápasu posilněni o několik hráčů A týmu. Sešívaní nezvládli bránění standardních situací a prohráli 1:2.
Trenér Pavel Řehák mohl do základní sestavy nasadit brankáře A týmu Přemysla Kováře, nezvykle na hrot se pak postavil Ondřej Žežulka.

Domácí se bohužel hned z první příležitosti dostali do vedení, bylo tomu tak už ve 3. minutě, když se po centru hlavou trefil Cabadaj. V 10. minutě měla Slavia obrovskou příležitost na vyrovnání, přízemní přihrávku od Marcela Čermáka si na malém vápně našel Ondřej Žežulka, své zakončení však ve vyložené šanci poslal pouze do brankáře. O chvilku později se do zakončení tlačil Daniel Krejdl, ovšem zakončil levou nohou slabě a brankář neměl problém míč chytit.

Vyrovnáni si Slavia schovala do druhého poločasu, konkrétně na 64. minutu. Marcel Čermák si krásně navedl míč na levou nohu a krásnou ranou z dálky srovnal skóre zápasu. Přemysl Kovář podržel Slavii v 65. minutě, nejprve vyrazil povedenou střelu z dálky, poté nadvakrát stihl odražený míč odvrátit do bezpečí. Výbornou a hlavně prudkou střelu z veliké dálky vyslal také Vojtěch Mareš, ovšem brankář domácích byl připraven.

Soupeř se opět dostal do vedení z rohového kopu, tentokrát se trefil Pulkrab. Slavia dokázala vyrovnat, ovšem gól nebyl pro údajný ofsajd uznán. Po centru Václava Proška zakončil přesně Ondřej Žežulka, podle pomezního sudího byl zakončující hráč v ofsajdu. Utkání tak skončilo výhrou domácích 2:1.

Utkání shrnul trenér Pavel Řehák: "Odehráli jsme dobré a těžké utkání. Bohužel jsme propadli u dvou standardních situací, tím jsme derby prohráli. Je to škoda, i tak bych si u nějakých hráčů představoval ještě lepší výkony než dnes," řekl trenér juniorky.