Tisící gól, Škoda nejlepší kanonýr, čelo ligy a výhra nad Libercem! | SK Slavia Praha

Tisící gól, Škoda nejlepší kanonýr, čelo ligy a výhra nad Libercem!

4:1
(1:1)
3. kolo, 10. 8. 2014
SK Slavia Praha - FC Slovan Liberec
Branky: <b>Branky:</b> 17. Balaj, 74. Zmrhal, 86. a 89. Škoda - 43. Šural<br> <b>ŽK:</b> Baéz - Rajnoch, Frýdek<br> <b>Rozhodčí:</b> Paták – Kotík, Hrabovský
PRAHA/EDEN - Slavia porazila Liberec 4:1, skvělých zpráv je ale ze zápasu více. Popořadě: Sešívaní jdou do příštího kola do čela ligy, Milan Škoda je po dvou gólech v utkání na prvním místě tabulky střelců a sešívaní navíc vstřelili 1000. branku v samostatné české lize.
Trenér Beránek nechtěl zasahovat do vítězné sestavy ze zápasu s Baníkem, jedenáctka, která nastoupila na hřiště, přesto doznala jedné změny. Místo Jana Mikuly, který nedohrál utkání s Ostravou, nastoupil od začátku Milan Nitrianský.

Sešívaní se dostali do vedení podobně jako proti Baníku, i když přeci jen o něco později. V 17. minutě se kolem svého obránce prosmýkl opět skvěle hrající Vukadin Vukadinovič a na zadní tyči našel Bekima Balaje, který neměl příliš práce poslat Slavii do vedení. Slavia v té chvíli hrála v deseti, kapitán Martin Latka byl u naší lavičky ošetřován s bolestivým koňarem.

O sedm minut později se Nitrianského tečovaná střela nebezpečně stáčela k brance, levou tyč ale o pár centimetrů minula. Liberec hrozil hlavně ze standardních situací, jeho střelci naštěstí Hrubešovu branku většinou netrefovali. Přesto ale Severočeši do poločasu vyrovnali. Frýdek prošel přes Latku do našeho vápna, prudkou přihrávkou propálil dva obránce a na zadní tyči skóroval do odkryté sítě Josef Šural.

Úvod druhého poločasu přinesl špatnou zprávu, když se na hřišti neobjevil kapitán Latka, s jeho střídáním ale Eden zažil dvě premiéry. Kapitánská páska se poprvé octla na paži někdejšího libereckého hráče Jiřího Bílka a svou ligovou premiéru si odbyl sedmnáctiletý stoper Marek Kodr. A "svůj" poločas odehrál bez obdržené branky.

I když to dlouho nevypadalo, slávisté totiž nakonec zvrátili zápas na svou stranu. Sešívaní přežili šance Pimpary i Hadaščoka a na 74. minutu si schovali vítěznou branku. Bekim Balaj podržel míč na levé straně, počkal si na nabíhajícího Jaromíra Zmrhala a ten z druhého dotyku vymetl bližší šibenici Hroššovy branky.

Na poslední desetiminutovku si pak dva zásahy, které ho vyhouply do čela tabulky střelců, schoval Milan Škoda. A u obou mu notně pomohl liberecký stoper Jan Rajnoch. V 86. minutě pustil Rajnoch Hrubešův výkop za sebe, kde ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů, ale právě Milan Škoda, který si se štěstím obhodil Hrošša a zakončil do prázdné branky.

Minutu před koncem řádné hrací doby pak Rajnoch ztratil míč při rozehrávce, střídající Piták našel Škodu a ten nekompromisní střelou zaznamenal tisící branku Slavie v samostatné české lize. Více jak osm tisíc fanoušků si tak mohlo i podruhé užít vítěznou děkovačku s pocitem, že před nimi sedí hráči vedoucího týmu SYNOT ligy.