V atraktivní generálce podhlehla Slavia Liberci 0:1 | SK Slavia Praha

V atraktivní generálce podhlehla Slavia Liberci 0:1

(0:0)
příp., 15. 2. 2014, U Nisy
FC Slovan Liberec - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 66. Šural <b>ŽK:</b> Pavelka, Rybalka - Škoda
LIBEREC/U NISY - Slavia se v generálce na jarní část ligy představila na trávníku momentálně šestého celku Slovanu Liberec, kterém v pohledném utkání podlehla 0:1. Do branky se postavil Matej Rakovan a v útoku se na trávníku opět objevil Tomáš Necid.
První šanci zápasu si v deváté minutě vytvořili liberečtí, Šuralův pokus však skvělým skluzem zhatil Milan Škoda. Ještě ve 30. minutě střílel těsně vedle levé tyče zhruba ze třiceti metrů Pavelka.

O pět minut později se do první velké šance dostali i sešívaní. Mario Lička našel ve středu pole kapitána Pitáka, který si následně těsně před vápnem šikovně narazil s Gecovem, čímž se dostal až před vyběhnutého brankáře Kováře, kterému se podařilo vyrazit míč na roh. Další výrazné šance už první poločas nepřinesl a do šaten se tak šlo za stavu 0:0.

Slávisté do druhého poločasu nastoupili s jedinou změnou, místo Juhara přišel do hry Vošahlík, který o tři minuty později na levé straně přenechal míč Zmrhalovi, který centrem hledal za obranou nabíhajícího Pitáka. Další změna v sestavě proběhla v 61. minutě, když místo Václava Proška přišel Damien Boudjemaa.

Skóre utkání se poprvé a naposled měnilo v 66. minutě a bohužel v náš neprospěch. Zprvu se sice zdálo, že si Šurala ve vápně pohlídá Neves, liberecký záložník ale z otočky povedeně vystřelil a Liberec vedl 1:0.

Slávisté soupeře ve druhé půli tlačili a byli lepším týmem. Nitrianského střela nejprve těsně minula levou tyč, po dalším přímém kopu se ke dvěma nebezpečným pokusům dostal Damien Boudjemaa, ale ani on obranu neprostřelil.

Pět minut před koncem pak ještě jednou zahrozil Liberec, Djikovo zakončení ale skončilo na boční síti.
Slavia tak v posledním přípravném utkání podlehla Slovanu Liberec 0:1. Za týden v sobotu se už na ostro představí od 20:15 v Olomouci v rámci 17. kola Gambrinus ligy.