Slavia podlehla Constantě 0:1, nevyšel vstup do druhé půle | SK Slavia Praha

Slavia podlehla Constantě 0:1, nevyšel vstup do druhé půle

(0:0)
příp., 5. 2. 2014
SK Slavia Praha - FC Viitorul Constanța
Branky: <b>Branky:</b> 47. Benzar
ANTALYA/LARA - Slavia v druhém přípravném utkání na soustředění v Turecku podlehla rumunskému celku FC Viitorul Constan&#539;a 0:1. Testovaný jihoafrický obránce Roger Da Costa odehrál celý zápas.
Slavia nastoupila proti patnáctému celku rumunské ligy bez Tomášů Necida a Mičoly, ani nové posily, záložník Damian Boudjemaa a obránce Keegan Ritchie, do utkání kvůli nočnímu příletu nezasáhly.

Constanta sice na samém počátku utkání zahrozila rychlým protiútokem, první velká šance ale patřila Slavii. V šestnácté minutě z pravé strany pálil Jan Vošahlík. Brankáři se jeho střelu podařilo odvrátit na roh.

První poločas přinesl ještě dvě velké slávistické šance. Ve 32. minutě se po vydařené kombinaci na pravé straně protlačil do vápna Koreš, ale jeho nebezpečná střílená přihrávka cíl nenašla. O pár minut později vybojovala míč dvojice Juhar – Piták, čtyřiatřicetiletý záložník se dostal až před brankáře Constanty Balauru, pohotově našel volného Juhara, jehož střelu do odkryté branky pak tečoval soupeř těsně nad břevno. První poločas tak skončil bez branek.

Do druhé půle vstoupil lépe rumunský celek a hned ve 47. minutě se mu podařilo vstřelit jediný gól utkání. Po levé straně se prosadil záložník Florin Tănase a centrem našel hlavu Benzara, který se nemýlil.

Sešívaní se snažili o vyrovnání, v 64. minutě našel Zmrhal za obranou nabíhajícího Proška, který se z pravé strany dostal do vápna a zpětnou přihrávkou nabídl míč Pavlu Vyhnalovi. Jeho nebezpečnou střelu vyrazil brankář k Proškovi, gólová dorážka však pro ofsajd neplatila.

Ani poslední, a zároveň největší, šance Slavie z 80. minuty neměla gólové zakončení. Vynal prošel středem hřiště a přihrávkou našel nabíhajícího Bazala. Ten postupoval sám na brankáře Balauru, bohužel však trefil jen pravou tyčku.

Zbytek utkání se odehrával především ve středu hřiště bez výrazných šancí. Slavia tak podlehla svému druhému tureckému soupeři a chuť si může spravit v sobotu proti CSKA Sofia.