Slavia v nepovedeném utkání podlehla Jihlavě 1:2 | SK Slavia Praha

Slavia v nepovedeném utkání podlehla Jihlavě 1:2

1:2
(0:1)
21. kolo, 23. 3. 2014, Eden Arena
SK Slavia Praha - FC Vysočina Jihlava
Branky: <b>Branky:</b> 75. Smejkal - 14. Smejkal vl., 56. Harba. <b>ŽK:</b> 23. Hrubý - 53. Jánoš. <b>Rozhodčí:</b> Kovařík – Filípek, Štěrba. <b>Diváci:</b> 5 431
SYNOT TIP ARENA/EDEN – Slávisté přivítali v neděli v Edenu Jihlavu, kterou trénuje bývalý kouč sešívaných Petr Rada. Po nepříliš povedeném utkání červenobílí podlehli svému soupeři 1:2. Klub z Vysočiny tak přeskočil Slavii v tabulce.
Slavia se proti Jihlavě musela obejít bez zraněného Damiena Boudjemy. Lékaří dělají maximum pro to, aby byl francouzský záložník připraven pro středeční pohárový duel s Brnem.

V sestavě nahradila jednoho z nejlepších slávistů jarní části další zimní akvizice Joseph Mensah z Ghany. Jeho premiéra v Gambrinus lize trvala ale jen 25 minut.

Střídání Mensaha totiž přecházel nepovedený úvod utkání v podání sešívaných korunovaný vedoucí brankou Jihlavy. Vaculík se ve 13. minutě dostal k přízemní přihrávce z levé strany, kterou si před Harbou do vlastní sítě nešťastně srazil Michal Smejkal.

Mensaha nahradil Václav Prošek a po deseti minutách pobytu na hřišti dal o sobě pořádně vědět. Na levé straně si naběhl na Zmrhalovu přihrávku, posunul si rychlým pohybem míč do středu a zpoza vápna pálil jen těsně vedle pravé tyče.

Závěr prvního poločasu patřil sešívaným, kýženého gólu se ale v první půli Eden nedočkal. Nejprve si dobrou pozici ve vápně našel Martin Juhar, jeho povedenou střelu vytáhl Hanuš na roh.

Minutu nato byl v hlavní roli stejný hráč, slovenský záložník sice střílel z opoznání větší vzdálenosti, ale práci měl Hanuš ještě větší. Bývalý slávista Jan Hanuš se potřetí zaskvěl při efektním zakončení Milana Škody přesně k tyči.

V úvodu druhé půle svěřenci trenéra Pastoora měli nadále územní převahu, k nebezpečnému tlaku to ale nevedlo. Naopak v 56. minutě hosté navýšili své vedení. Čonofalskému se nepovedl odkop od branky, k míči se dostal Harba, který obešel půlku slávistické obrany a efektně zakončil přímo do šibenice.

A mohlo být ještě hůř. Za dvě minuty se totiž dostal k míči Jánoš a technickou střelou zhruba z dvaceti metrů lízl břevno Čontofalského branky. Slávisté odpověděli velkou šancí v 74. minutě. Nitrianský našel ve vápně Hrubého, jehož hlavičkový pokus vytáhl Hanuš do tyčky, následnou Vošahlíkovu dorážku nepustila za brankovou čáru jihlavská obrana.

Gólu se slávisté na hřišti a v hledišti dočkali minutu nato. Rohový kop Zmrhala vrátili sešívaní hlavou před branku, kde byl připravený Smejkal a svůj osobní gólový účet z dnešního zápasu srovnal na 1:1.

Slávisté vycítili šanci na vyrovnání, ale do vytoužených šancí se nedostávali. Naopak na druhé straně zahrozil agilní Harba, který se uvolnil přes Škodu, ale střílel vysoko nad branku.