Kapitán to zařídil! Slavia porazila Znojmo 2:1 | SK Slavia Praha

Kapitán to zařídil! Slavia porazila Znojmo 2:1

2:1
(1:0)
20. kolo, 14. 3. 2014, Eden Arena
SK Slavia Praha - 1. SC Znojmo
Branky: <b>Branky:</b> 39. a 80. Piták – 73. Crnkić. <b>ŽK:</b> 48. Diarrassouba, 53. Cihlář, 89. Haurdič. <b>Diváci:</b> 4637. <b>Rozhodčí:</b> Proske – Nádvorník, Černý.
EDEN/SYNOT TIP ARENA – Slavia přivítala ve 20. kole Gambrinus ligy doma nováčka ze Znojma. Poprvé se v Edenu představil také nový trenér Slavie Alex Pastoor.
Sestava doznala oproti utkání v Teplicích několika změn. Do obrany se vrátil vykartovaný Milan Nitrianský a uzdravený Milan Škoda, na levém křídle nastoupil Karel Piták.

Sešívaní byli od úvodu utkání aktivnější. Znojmo přijelo do Prahy s cílem uhrát bod a prakticky až na úvodní nebezpečnou akci, kterou zakončil Helísek, v první půli nezahrozilo.

V sedmnácté minutě si slávisté připsali první velkou šanci. Juhar našel vlevo volného Boudjemu, toho trochu zbrzdilo zpracování, ale následně se k míči na pravé straně dostal Necid a po jeho bombě a zákroku gólmana se zatřáslo břevno.

Svěřenci trenéra Pastoora dále diktovali tempo hry a měli územní převahu. Před přestávkou se Slavia také mohla radovat z úvodního gólu zápasu. Z pravé strany centroval do vápna Nitrianský, za obranou se zjevil Karel Piták a skvěle prostřelil gólmana hostů.

Kapitán Piták o sobě dal v první půli vědět ještě jednou, a to, když ho po průniku Hrubého hledal z pravé strany centrem Tomáš Necid. Piták se pokusil o akrobatické zakončení a jeho střela patičkou skončila těsně nad brankou.

Ve druhé půli vzbudil emoce nejprve nebezpečný střet, po kterém zůstal ležet otřesený Robert Hrubý. Benjamínek v sestavě Hrubý, který podal opět výborný výkon, se však vyšetření vrátil do hry.

Mezi 60. a 70. minutou si sešívaní připsali tři velké šance. Nejprve se po Pitákově promáchnutí dostal k míči Juhar, jehož střela zhruba z hranice vápna proletěla těsně vedle levé tyče. Minutu na to našel Zmrhal rozběhnutého Necida, jehož povedený pokus šel o kus nad branku.

Největší šanci si Tomáš Necid připsal v 66. minutě. Hrubý našel Boudjemu, který opět krásně vysunul Necida. Našeho útočníka ale v souboji vychytal gólman Znojma Hrubý.

Studená sprcha pro necelých pět tisíc fanoušků v Edenu přišla v 73. minutě. Znojmo totiž z ojedinělé akce vyrovnalo, když se ve vápně prosadil střídající Crnkić.

Slavia ale dál bojovala o vítězství. Kotlem hlasitě opěvovaný Damien Boudjemaa se činil, jeho rozehrávka rohového kopu tentokrát našla hlavičku Milana Škody, ten však trefil jen boční síť.

Vyrovnání a hlasitých oslav se sešívaní dočkali deset minut před koncem, kdy se do zakončení dostal opět slávistický kapitán, kterého skvělým centrem našel Boudjemaa, a Piták hlavičkou podruhé v utkání překonal brankáře Hrubého.

V závěru Znojmo ještě nebezpečnou střelou zahrozilo, ale tři body zůstaly v Edenu. Za týden přivítají slávisté doma Jihlavu.