Start do jara vůbec nevyšel: Slavia utrpěla debakl v Olomouci | SK Slavia Praha

Start do jara vůbec nevyšel: Slavia utrpěla debakl v Olomouci

5:1
(4:0)
17. kolo, 22. 2. 2014, Andrův sportovní areál
SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 8. Zahradníček, 12. Depetris, 29. Depetris, 45+1. Pospíšil, 87. Zahradníček - 54. Boudjemaa <b>ŽK:</b> Plšek - Nitrianský <b>ČK</b> 69. Nitrianský <b>Rozhodčí:</b> T. Zelinka - O. Pelikán , D. Hock
OLOMOUC/ANDRŮV STADION - Slavia nevstoupila do jarní části ligy vůbec podle svých představ. V Olomouci inkasovala pět branek a navíc dohrávala utkání v deseti.
Slavia odehrála velice nepovedený první poločas. Olomouc otevřela skóre zápasu hned ze své úvodní velké šance. V osmé minutě se po přihrávce zprava dostal k míči Tomáš Zahradníček, svou střelou překvapil Mateje Rakovana a otevřel skóre utkání.

Trvalo to pouhé čtyři minuty, než si Sigma vypracovala další šanci a opět gólovou. Po centru zprava se v našem vápně nejlépe zorientoval David Depetris a zkušeně zvýšil na 2:0.

V 17. minutě se do šance poprvé dostali i slávisté. Boudjemaa krásně našel vlevo volného Vošahlíka, který tak mohl jít sám na brankáře Zlámala. Ten využil Vošahlíkova ne zrovna ideálního zpracování a situaci zachránil.

O minutu později musel situaci zachraňovat na druhé straně Rakovan, před kterým se objevil Pospíšil. Ve 29. minutě se to už našemu brankáři nepodařilo a z hranice malého vápna vstřelil třetí branku Sigmy opět Depetris.

Slavia se ještě v prvním poločase pokusila dvakrát skóre změnit, ale ani Piták ve 35., ani Vošahlík ve 39. minutě svou střelou Zlámala nepřekonali. Následnou Boudjemaovu dorážku zpacifikovala obrana soupeře. Poločas hrůzy pro Slavii pak zakončila Olomouc čtvrtým gólem. Po přihrávce Zahradníčka navýšil stav utkání na 4:0 Pospíšil.

Slavia nastoupila do druhého poločasu s jednou změnou v sestavě. Na trávník přišla místo Maria Ličky nejnovější posila stoper Michal Smejkal. A v 54. minutě se konečně gólově prosadili i svěřenci trenéra Koubka. Krásnou střelou z dálky se prezentoval Damien Boudjemaa.

Sešívaní byli ve druhé půli lepším týmem a tlačili domácí. V 69. minutě byl ale kvůli druhé žluté kartě vyloučen Milan Nitrianský a slávistům síly v deseti docházely. V závěru se navíc Sigma ještě jednou prosadila. Po centru z levé strany se podruhé trefil Tomáš Zahradníček.

Slávisté tak Sigmě Olomouc podlehli 1:5. O nápravu nepovedeného vstupu do jarní části Gambrinus ligy se pokusí v pátek doma v Edenu proti Dukle Praha. Utkání proti momentálně třetímu celku ligy začíná ve 20:15.