Juniorka vyhrála na půdě první Boleslavi! Trefil se Fenin i Lička | SK Slavia Praha

Juniorka vyhrála na půdě první Boleslavi! Trefil se Fenin i Lička

2:3
(2:2)
12. kolo, 23. 9. 2013, Městský stadion
FK Mladá Boleslav - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 26. Klobása, 40. Vraštil – 2. Lička, 13. Fenin, 83. Verner. <b>ŽK:</b> Mehanovič, Živnůstka, Tvrzník, Skořepa – Neves, Fenin. <b>Rozhodčí:</b> Kovařík – Mencl, Myška.
MLADÁ BOLESLAV – Juniorka Slavie navázala na čtvrteční vítězství nad Příbramí a veze tři body z Mladé Boleslavi za výhru 3:2. O branky sešívaných se podělili Lička, Fenin a Verner.
Za juniorku tentokrát nastoupilo dost hráčů z A týmu, trenér Koubek chtěl vidět výkon svých svěřenců na vlastní oči. V sestavě proto dostali šanci Milan Bortel, Martin Hurka, Mario Lička, Vojtěch Štěpán nebo Martin Fenin.

Sešívaný dres poprvé oblékl také kapverdský obránce Fernando Neves a odehrál celé utkání. Klub je s Nevesem na působení v Edenu domluven, čeká se na legislativní dořešení jeho příchodu.

Vstup do utkání vyšel svěřencům trenéra Šmejkala parádně! Už ve 2. minutě se gólově prosadil Mario Lička, který zakroutil míč ze standardní situace krásně pod břevno. Sešívaní vedli o dvě branky už po třinácti minutách hry.

Václav Prošek potáhl míč po pravé straně, dostal se až do vápna a zpětnou přihrávkou našel Martina Fenina, který suverénně zvýšil na 2:0.

Oba týmy se náročnou agresivní hrou snažili o vstřelení další branky, ta přišla na straně Mladé Boleslavi. Ve 26. minutě se hlavou šťastně prosadil Stanislav Klobása. Pět minut před poločasem domácí, kterým patří první příčka a doma ještě neprohráli, vyrovnali. Standardku Boleslavi zakončil přesně Vraštil.

Do druhé půle museli slávisté vystřídat gólmana Hrubeše, kterého do hry nepustilo zraněné rameno. V brance tak dostal šanci Josef Řehák.

Druhá půle přinesla bojovný fotbal z obou stran. Oba týmy se snažili o vedoucí branku. Na straně Slavie se po krásné přihrávce Martina Hurky dostal do velké šance Vojtěch Štěpán, ale po kličce gólmanovi zamířil těsně nad branku.

V 61. minutě mohli jít do vedení domácí, kteří dostali výhodu pokutového kopu, který rozhodčí Kovařík nařídil po Ličkově stažení protihráče. Josef Řehák vystihl stranu, ale zákrok nebyl potřeba. Štoček totiž trefil tyč!

Z rozhodující branky se nakonec radovali slávisté! Po pravé straně unikl Vojta Štěpán a krásným centrem našel přesně nabíhajícího Vernera, který byl na hřišti v tu chvíli pár minut a o břevno vstřelil rozhodující gól.

Slavia tak po výhře 3:2 poskočila na deváté místo v tabulce Juniorské ligy. Za týden přijedou na Xaverov Teplice.

Trenér Šmejkal: Po dvou brankách jsme přestali hrát poctivě

"Jsme velmi rádi, že jsme utkání zvládli. Opět jsme měli velmi dobrý vstup do zápasu, vedli jsme velmi rychle dva nula, ale potom si myslím, že jsme se uspokojili. Přestali jsme hrát poctivě, soupeř nám vstřelil kontaktní branku, tím se nadechl a my začali mít problémy zejména při standardních situacích. Do poločasu pak Boleslav z jedné takové standardky vyrovnala," hodnotil průběh první půle trenér juniorky Daniel Šmejkal.

"Myslím si, že do druhého poločasu jsme vstoupili dobře, snažili jsme se hrát, na druhou stranu Boleslav hrozila z brejkových situací. V závěru se nám podařilo vstřelit branku a jsem rád, že jsme zápas dovedli do vítězného konce," pokračoval Dan Šmejkal.

O přestávce museli sešívaní vystřídat brankáře, gólmana Hrubeše vyřadil ze hry problém s pravým ramenem. "Brankář Karel Hrubeš měl problémy s ramenem, při druhé brance ho tam píchlo a nemohl pokračovat, museli jsme střídat a do hry se dostal Josef Řehák. Karel Hrubeš jde zítra k doktorovi, uvidíme, jaký bude výsledek," zakončil trenér Šmejkal.