Domácí prokletí prolomeno! Slavia porazila Bohemians 1905! | SK Slavia Praha

Domácí prokletí prolomeno! Slavia porazila Bohemians 1905!

1:0
(1:0)
12. kolo, 25. 10. 2013, Eden Arena
SK Slavia Praha - Bohemians 1905
Branky: <b>Branka:</b> 45. Juhar<br> <b>ŽK:</b> Juhar (SLA)<br> <b>Rozhodčí:</b> Paták – Jiřík, Hrabovský
PRAHA/EDEN - Domácí prokletí prolomeno, můžou si do deníčků zapsat slávisté po 12. kole. Sešívaní porazili brankou Martina Juhara Bohemians 1905 1:0 a zároveň tak zaznamenali premiérovou výhru pod trenérem Koubkem!
Sešívaní nastoupili na své vršovické rivaly s podobnou sestavou jako před týdnem v Plzni, jedinou změnu udělal trenér Koubek na postu defenzivního záložníka, kde Jardu Zmrhala nahradil Marcel Gecov. Slavia navíc toužila vylepšit vskutku nepříznivou domácí bilanci, vždyť na domácím hřišti letos ještě nevyhrála, poslední gól navíc vstřelila Olomouci na začátku srpna!

Svěřenci Miroslava Koubka šli za svým cílem od první minuty. Už po jedenácti minutách hry našel Prošek dlouhým balonem Nitrianského, toho ale zradil první dotyk a míč nechal utéct k Havránkovi. Za dalších třináct minut pálil ten samý hráč z úhlu vysoko nad.

Hosté se do první šance dostali ve 25. minutě, kdy si na dlouhý balon za obranu naběhl Hora, souboj s Dobrotkou sice ustál, jeho následnou střelu ale vyrazil Rakovan.

První a nakonec i jediná branka zápasu tak padla v poslední minutě první půle. Neves prostrčil míč mezi obránce na Juhara, náš útočník špičkou kopačky vystřelil a podél padajícího gólmana Havránka poslal míč k tyči! Slávistická část z téměř osmi tisíc fanoušků v Edenu mohla slavit.

Druhá půle se nesla ve znamení útočné snahy Slavie, která ovšem často končila nepřesnou finální přihrávkou, na druhé straně hrozili hosté z rychlých brejků. Obrovská šance červenobílých přišla v 64. minutě, kdy Neves doběhl na levé straně přetažený centr a vrátil balon před branku, tam ale zcela volný Dobrotka nastřelil jen padajícího Havránka.

Na poslední čtvrthodinu naskočil do hry i Karol Kisel, kterého v průběhu týdne trápila silná viróza, a Slavia držela jednobrankový náskok. Další příležitost měli domácí deset minut před koncem, Nitrianský po Mičolově přihrávce ale hlavičkoval nad, po centru stejného hráče pak v poslední minutě hlavičkoval Milan Škoda jen těsně mimo.

Hrozili ale i hosté z Ďolíčku. V 80. minutě měl vyrovnání na hlavě Ndiaye, po Kalinově prudkém centru ale střílel vedle bližší tyče.

Slávisté tak berou premiérově pod trenérem Koubkem tři body, když Bohemians 1905 porazili 1:0. Další důležitý střet je čeká už v úterý 29. října, kdy v domácí odvetě osmifinále Poháru České pošty přivítají od 18 hodin Varnsdorf.