Štěpán Koreš zařídil výhru nad Znojmem! | SK Slavia Praha

0:1
(0:1)
6. kolo, 24. 8. 2013, Stadion Srbská
1. SC Znojmo - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branka:</b> 25. Koreš <b>ŽK:</b> Hnaníček, Yonov, Heinz - Gecov. <b>ČK:</b> 89. Reljič (ZNO) <b>Rozhodčí:</b> Proske – Pelikán, Kotík
MĚSTSKÝ STADION V BRNĚ - Slávisté zvládli reparát č. 1. Vyhráli v Brně nad Znojmem 1:0, v první půli se pěkně trefil Štěpán Koreš.

Úkol před zápasem byl jasný. Slávisté musel v Brně proti Znojmu vyhrát nejen kvůli hrozící další pokutě, ale také proto, aby si aspoň trochu udobřili fanoušky po pondělním ostudném zápase proti Teplicím.

V sestavě nemohl trenér Petrouš počítat s vykartovaným Karolem Kiselem, zranění palce do hry nepustilo Martina Juhara. Místo toho dostal šanci v základní sestavě Štěpán Koreš.

Hned první minuta nabídla divákům dvě velké šance na každé straně. Nejprve se na domácí straně neprosadil Reljič, před brankou Hrubého úřadoval po centru Škody Ondra Petrák, jeho povedený volej domácí gólman vytěsnil.

Sešívaní byli v první půli jasně aktivnějším týmem a za svou snahu byli po zásluze odměněni. Ve 25. minutě prošel středem hřiště Petrák, přesně vysunul nabíhajícího Koreše, který si míč posunul a zpoza vápna chladnokrevně zakončil přesně k tyči!

Za deset minut už mohli vést slávisté o dva góly. Milan Škoda vybojoval na pravé straně míč, centrem na zadní tyč našel Jardu Zmrhala, jehož prudký volej těsně minul domácí branku.

Do druhé půle vstoupilo mnohem lepší Znojmo než to, které bojovalo v první půli. Heinz našel centrem ze standardni situaci přesně hlavu Hnaníčka, jehož teč ale poslala míč mimo tři tyče.

Další gólovou příležitost si připsali svěřenci trenéra Petrouše. Petrák našel vlevo střídajícího Hurku, který si míč pěkně posunul a neméně efektně vystřelil přesně do šibenice. Hrubý v brance míč vyrazil na roh.

Poslední desetiminutovka přinesla hektický fotbal. Nejprve se v 81. skvělým zákrokem prezentoval Radek Černý. Domácí Nepožitek se prodral středem hřiště a tváří v tvář našemu gólmanovi špičkou kopačky vystřelil. Radek Černý ale míč zázračně vykopl.

Minutu před koncem byl vyloučen domácí Reljič po faulu na Martina Dobrotku. Proti Znojmu slávistický kapitán se do sestavy sešívaných vrátil po delší době a podal výborný výkon. Na kdyby se sice nehraje, ale mít zdravého Dobrotku i v úvodu sezony, vše by pravděpodobně vypadalo jinak.

V závěru dala standardní situace Znojma vzpomenout na EURO 2004 v Portugalsku. Míč si totiž postavil Marek Heinz a nejeden domácí fanoušek už viděl míč v brance podobně jako se to tehdy Heinzovi povedlo proti Kahnovi v brance Německa. Střela domácímu špílmachrovi ale vůbec nesedla a sešívaní se tak mohli radovat z vítězství 1:0!