Ostudná porážka. Slavia - Teplice 0:7 | SK Slavia Praha

0:7
(0:2)
5. kolo, 19. 8. 2013, Eden Arena
SK Slavia Praha - FK Teplice
Branky: <b>Branky:</b> 64., 79. a 87. Mahmutovič, 11. Táborský, 27. Jablonský, 72. Matula, 90. Ljevakovič <b>ŽK:</b> Zmrhal, Dostál, Kisel, Nitrianský – Ljevakovič, Matula, Táborský <b>ČK:</b> 70. Kisel (SLA) <b>Rozhodčí:</b> Kovařík – Nádvorník, Dobrovolný
EDEN/SYNOT TIP ARENA - Fanoušci v Edenu si zavzpomínali na časy Ligy mistrů. A bohužel, nebylo to veselé vzpomínání. Téměř šest let starou porážku 0:7 z Arsenalu zopakovaly v Edenu Teplice, slávisty vyprovodil ze hřiště pískot tribun.

Teplice měly před pátým kolem o čtyři body více než Slavia, přesto asi nikdo, kdo si našel v pondělí večer cestu do Edenu, nečekal tak tragický výsledek. Zápas skončil porážkou domácí Slavie 0:7, což je nejhorší porážka Slavie v její historii.

První šance Slavie přišla v sedmé minutě. Juhar našel mezi stopery Škodu, náš útočník ale zamířil hlavou mimo. Pohříchu, byla to ale poslední nadějnější šance červenobílých v celém utkání. V jedenácté minutě načali totiž svůj účet hosté. Na Vachouškův roh si naskočil Táborský a hlavou poslal míč do sítě.

Ve 27. minutě pak padla druhá branka první půle a znovu ze standardní situace. Vachoušek poslal z přímého kopu polovysoký centr a volný David Jablonský tečoval před Radkem Černým míč do branky.

Duhá půle dopadla pro slávisty ještě katastrofálněji, než ta první. V 64. minutě poslal Milan Bortel pomalou malou domů, kterou vystihl Mahmutovič. Černý sice stačil míč špičkou kopačky vychýlit z jeho dráhy, Mahmutovič ale souboj ustál a do odkryté branky poslal svou první a teplickou třetí branku.

Frustrace hráčů Slavie, kterým se nedařil přechod do útoku a nedokázali si vytvořit šance na snížení, vyvrcholila v 70. minutě. Za protesty po Kolaříkově faulu viděl kapitán Karol Kisel dvě žluté karty několik vteřin po sobě a musel opustit hřiště. Hra sešívaných, kteří v té chvíli hráli na riziko už jen se třemi obránci, se tak ještě více otevřela a výsledkem byly čtyři branky v posledních dvaceti minutách.

V 72. minutě poslal Matula po další standardce míč do sítě hlavou, v 79. a 87. minutě pak zkompletoval Mahmutovič po dvou rychlých kontrech hostů hattrick. Poslední slovo měl pak v 90. minutě do zcela rozhozené obrany červenobílých Ljevakovič.

Slavia utrpěla na domácí půdě ostudný debakl a bude se muset vzpamatovat do dalšího utkání. To ji čeká v sobotu 24. srpna v Brně proti Znojmě.