B-tým: Výhru nad Jihlavou trefili Belžik a Rama | SK Slavia Praha

B-tým: Výhru nad Jihlavou trefili Belžik a Rama

2:0
(2:0)
11. kolo, 29. 9. 2024, Radotín
SK Slavia Praha B - FC Vysočina Jihlava
V 11. kole druhé ligy změřilo slávistické béčko v Radotíně síly se soupeřem z Jihlavy. O výhře sešívaných rozhodly v prvním poločase trefy Karla Belžíka a Elemedina Ramy.

Už 6. minuta přinesla velkou šanci sešívaných! Elmedin Rama krásně prodloužil dlouhou přihrávku a Daniel Toula postupoval sám na brankáře Jágrika, v souboji s naším útočníkem byl ale úspěšnější gólman Jihlavy. O malou chvíli později pronikl do vápna Dominik Pech, po jehož přihrávce pálil Karel Belžík, zakončení tentokrát zblokoval obránce na roh.

Ve 12. minutě to už vyšlo! Po krásné kombinaci sešívaných se po přihrávce Dominika Pecha na hranici vápna dostal k míči Karel Belžík, ten pěknou technickou střelou k tyči otevřel skóre utkání. Jágrík si na jeho střelu ještě sáhl, ale zabránit míči v cestě do sítě nedokázal. Další dobrou možnost měl tentokrát Elmedin Rama, který si našel odražený míč a z hranice vápna pálil těsně vedle.

Po rohovém kopu, který sešívaní rozehráli nakrátko, nakonec dopravil míč do sítě Pavel Behenský, kvůli ofsajdu ale nakonec trefa slávistického stopera neplatila. Ve 31. minutě pak měli první velkou šanci také hosté z Jihlavy, po přihrávce ze strany zakončoval Selnar, který ale mířil těsně vedle tyče.

35. minuta ale přinesla zdvojnásobení vedení sešívaných. Šimon Slončík krásnou přihrávkou našel za obranou Daniela Toulu, který se tísněný do zakončení nedostal, míč se ale následně dostal k nohám Elmedina Ramy a slávistický střelec přesným zakončením zvýšil stav utkání na 2:0!

Slávisté tak díky trefám Karla Belžíka a Elmedina Ramy vedli po první půli 2:0.

V první části druhé půle se Jihlava dostala především ke střelám zpoza vápna, které ale nesměřovaly mezi tři tyče.V 59. minutě mělo naše béčko velkou možnost na zvýšení svého náskoku Elmedin Rama nejprve dostal do nebezpečného prostoru míč od Štěpána Berana, následně útočník sešívaných vracel míč právě na Štěpána Berana, který ale střílel těsně vedle.

O malou chvíli později pelášil sám na branku jihlavský Selnar, kterého ale skvělým zákrokem vychytal Ondřej Kolář! Další povedený zákrok si Ondra Kolář připsal v 67. minutě, kdy výborně vytáhl na roh střelu Chytrého. Do třetice zasáhl fantasticky Ondřej Kolář proti technické střele Selnara.

Zbytek utkání už významnější ohrožení ani jedné z branek nepřinesl a díky výhře 2:0 tak slávisté připisují další tři body do tabulky druhé nejvyšší soutěže.

Další utkání hraje béčko Slavie tentokrát už ve středu 2. října, kdy od 18:00 nastoupí na půdě středočeské Vlašimi.

2:0

SK Slavia Praha B

Kolář – Trédl, Behenský (85. Žitný), Slončík, Zachoval – Pech (66. Jelínek), Bužek – Belžík (85. Mikulanda), Beran (90. Piták), Toula (90. Pikolon) – Rama (66. Perišić)

FC Vysočina Jihlava

Jágrik – Chytrý (88. Křehlík), Boussou, Beneš, Farka – Pešek, Čermák – Šancl (74. Smutný), Selnar, Lacko (74. Vítek) – Křivánek (55. Araujo-Wilson)