Obrovské drama a postup do finále. Rozhodl Jurečka | SK Slavia Praha

Obrovské drama a postup do finále. Rozhodl Jurečka

3:2pr
(1:1)
Semifinále, 5. 4. 2023, Fortuna Arena
SK Slavia Praha - Bohemians 1905
Slávisté slaví postup do finále MOL Cupu! V neuvěřitelné bitvě proti Bohemians sešívaní nejprve vyrovnali na 2:2 z poslední akce utkání, trefil se Ondřej Lingr, finálovou účast pak ve druhém prodloužení zajistil svým gólem Václav Jurečka. V boji o trofej narazí Trpišovského výběr na rivala z Letné.

Do vršovického derby udělali trenéři oproti sobotnímu ligovému duelu proti Olomouci (4:0) dvě změny ve středu pole, od první minuty hráli Oscar a Christos Zafeiris.

Slavnostní výkop utkání obstarala geniální tenistka a velká fanynka Slavie Petra Kvitová. Dvojnásobná wimbledonská šampionka o víkendu dotáhla spanilou jízdu prestižním turnajem v Miami a získala tak svůj jubilejní třicátý titul na okruhu WTA v kariéře.

Utkání začalo symbolicky se čtyřminutovým zpožděním, klub se připojil k Národnímu dni bez spěchu, který cílí na snížení počtu nehod způsobených nepřiměřenou rychlostí.

Sešívaní se prezentovali úvodním náporem, střelu pravačkou z úhlu od Davida Juráska Jedlička zlikvidoval. Po pádu Davida Douděry v pokutovém území sudí penaltu nenařídili. Velkou šanci otevřít skóre měli hosté, Ondřej Kolář vytáhl proti Prekopovi fantastický zákrok. Ve 14. minutě se do samostatného úniku dostal stejný hráč opět, zakončení na zadní tyč skončilo v brance - 0:1. Aby komplikací nebylo málo, ze hřiště byl krátce poté na nosítkách odnesen Igoh Ogbu, jeho post zaujal Aiham Ousou.

Ve 21. minutě měl na kopačce vyrovnání Christos Zafeiris, branku Jedličky přestřelil, povedenou individuální akcí a finální přihrávkou se prezentoval David Jurásek. Vyrovnávací branka přišla o 120 sekund později, míč do branky dotlačil na zadní tyči David Douděra, asistenci zapsal Ivan Schranz – 1:1.

První žlutou kartu střetnutí obdržel Hála za zákrok na Zafeirise. Po kličkované Davida Douděry zkoušel štěstí tři minuty před koncem první půle Aiham Ousou, balon ale netrefil ideálně. Do rány Petra Ševčíka obětavě lehl jeden z obránců Bohemians. V pětiminutovém nastavení ukryl Kolář do rukavic Drchalovu hlavičku. V posledních vteřinách Schranzův hlavičkový pokus přeletěl branku.

Druhý poločas odstartoval nadýchaným centrem Davida Douděry, který se snesl na břevno. Do gólové rány Christose Zafeirise v posledním okamžiku vložil nohu Vondra, z následného rohu se ohrozit Jedličkovu branku sešívaným nepodařilo. V 57. minutě prověřil gólmana Bohemians halfvolejem z úhlu Mick van Buren. Ve střehu musel být i Ondřej Kolář, z dálky zkusil štěstí Daniel Köstl.

V 69. minutě trenérský tým Slavie poprvé střídal, Lukáše Masopusta nahradil Ondřej Lingr. Posunout červenobílé do vedení mohl Ivan Schranz, trefil ale jen spoluhráče Lingra, který se ocitl v dráze jeho střely. V 77. minutě v rámci dvojitého střídání putovali na hřiště Matěj Jurásek s Václavem Jurečkou, odpracováno měli David Jurásek a Ivan Schranz. Rána Micka van Burena ze zajímavé pozice před velkým vápnem mířila vysoko nad.

V 81. minutě po drtivém tlaku a fantastickém průniku Zafeirise Jedlička nejprve vychytal Václava Jurečku, dorážku Davida Douděry vykopl z brankové čáry jeden ze stoperů. Dvě obrovské příležitosti od sebe dělilo pár vteřin.

O tři minuty později vstřelili hosté vedoucí branku, vyběhnutého Koláře přeloboval Hála – 1:2. Sešívaní mohli dorovnat skóre vzápětí, po centru z pravé strany a přiťuknutí Lingra se do míče opřel Jurečka, ale pálil nad. Jurečka neuspěl ani s následnými nůžkami. Zakončení Christose Zafeirise chybělo pár centimetrů, plachtící Jedlička neměl šanci na míč dosáhnout.

Stejně jako v první půli přidali rozhodčí nad rámec hrací doby pět minut. Další obrovský závar zařídil třikrát zakončující Oscar, obrana Bohemians se s vypětím všech sil ubránila. V posledních vteřinách dostali slávisté freneticky povzbuzování Tribunou Sever možnost rohového kopu. Do pokutového území doběhl i Ondřej Kolář, Christos Zafeiris našel na zadní tyči Davida Douděry, který vrátil na Ondřeje Lingra, který se hlavou nemýlil – 2:2. Neuvěřitelné drama muselo rozhodnout prodloužení.

Ránu Matěje Juráska zkrotil brankář Bohemians, pozorný byl i Ondřej Kolář, kterého z dálky zkoušel Mužík. Po pádu Micka van Burena před Jedličkou se pokutový kop nepískal, střílený Douděrův centr odvrátili stopeři hostů na roh. V prvním prodloužení gól nepadl.

Do druhého vyslal Jindřich Trpišovský Stanislava Tecla, který vystřídal Micka van Burena. Ve 119. minutě se v pokutovém území nejlépe zorientoval Václav Jurečka a nekompromisní ranou rozvlnil síť – 3:2.

Hráči Bohemians už na tento direkt odpovědět nedokázali. Slávisté dechberoucí duel ovládli 3:2 a zahrají si finále domácího poháru. V něm změří síly s letenským rivalem, který vyřadil Budějovice.