Juniorka zaváhala: S Baníkem prohrála 2:3 | SK Slavia Praha

Juniorka zaváhala: S Baníkem prohrála 2:3

2:3
(2:1)
21. kolo, 11. 3. 2013, UMT Eden
SK Slavia Praha - FC Baník Ostrava
Branky: <b>Branky:</b> 25. a 42. (pen.) Vondráček – 30. Kundrátek, 69. Novák, 80. Baránek. <b>ŽK:</b> Šimeček, Bazal – Staško, Velner, Pyclík, Zeman, Vengřinek, Kundrátek. <b>Rozhodčí</b> Štěrba – Zeman, Koval.
EDEN/PRAHA - Juniorka nenavázala na týden staré vítězství v Liberci a prohrála v Edenu s Baníkem Ostarva 2:3. Ještě o poločase sešívaní vedli 2:1.
Trenér Petrouš tentokrát v sestavě využil několik hráčů z A týmu. Jeho tým posílili Matej Rakovan, Martin Dostál, Viktor Šimeček, Štěpán Koreše, Luboš Tusjak nebo Martin Hurka. A vše vypadalo jako vždy, po 25 minutách šli červenobílí do vedení.

Štěpán Koreš se uvolnil na pravé straně, do vápna poslal velmi pěkný centr, který svým důrazem zužitkoval Jirka Vondráček. Slávistický útočník se na jaře potkal s dobrou formou. Stejně jako v Jihlavě si i proti Baníku připsal dvougólový zápas. Tentokrát to však na výhru nestačilo.

Ale popořadě. Hned za pět minut totiž hosté ze severu Moravy vyrovnali díky Kundrátkovi, který využil zmatků ve slávistické obraně. Sešívaní se tentokrát nedokázali prosazovat svou rychlou kombinační hrou, přesto šli před poločasem ještě jednou do vedení.

Koreš se z pravé strany řítil sám do vápna, atakován obráncem se snažil zakončit a po střetu s gólmanem a pravdepodobně faulu obránce se pískala penalta. Míč si na značku postavil spolehlivý střelec posledních týdnů Jiří Vondráčkovi a střelu poslal na druhou stranu, než šel brankář Andrejko.

Slavia v úvodu druhé půle byla lepším týmem, ale šanci, natož góly nepřicházely. V 69. minutě se hosté radovali z vyrovnání. Střelu ze střední vzdálenosti Rakovan vyrazil bohužel jen k Novákovi, pro kterého nebyl problém poslat míč do sítě. Deset minut před koncem byl obrat dokonán díky trefě Baránka.

Závěrečný tlak sešívaných, který spočíval v mnoha rohových kopech vyšel naprázdno a slávisté tak po dlouhé době prohráli.

„Proti Baníku jsme si nezasloužili vyhrát, protože hosté byli lepším týmem. I když jsou v tabulce poslední, tak se ukázalo, že fotbal nemá logiku. Ostravané byli namotivovaní, chtěli urvat vítězství daleko více než my. Byli důrazní, nenechali nás hrát naši hru," ohodnotil zápas s Baníkem tenér Michal Petrouš, jehož obsáhlé hodnocení probíhající jarní části si můžete přečíst v magazínu Poločas, který tradičně vychází při sobotním utkání A týmu proti Liberci.