Proti Vyškovu hladký postup do semifinále poháru | SK Slavia Praha

Proti Vyškovu hladký postup do semifinále poháru

4:0
(3:0)
Čtvrtfinále, 1. 3. 2023, Fortuna Arena
SK Slavia Praha - MFK Vyškov
Slávisté na domácím stadionu porazili druholigový Vyškov 4:0 a zajistili si účast mezi nejlepšími čtyřmi týmy domácího poháru. Dvakrát se trefil Václav Jurečka. Los semifinále MOL Cupu proběhne v pátek 10. března ve 12:00.

Soupeřem sešívaných bude jeden z trojice Bohemians, České Budějovice a Sparta.

Do branky v soutěžním zápase po takřka šestiměsíční pauze nastoupil Aleš Mandous, Tarase Kačarabu čekal první jarní start. Kapitánskou pásku stejně jako v pohárovém osmifinále proti Karviné navlékl Ondřej Lingr.

Kinského, který ve Vyškovu ze Slavie hostuje, jako první zkoušel prověřit Matěj Jurásek, jeho hlavička mířila nad. V 10. minutě se hosté, druhý nejlepší tým podzimní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, ubránili kombinaci Davida Pecha s Václavem Jurečkou za cenu rohového kopu.

O dvě minuty později sešívaní poprvé skórovali, centr Davida Juráska z levé strany hřiště zatloukl hlavou do sítě Ondřej Lingr1:0. V 16. minutě mohl být rozdíl ve skóre dvougólový, nádherná kroucená rána z levačky Ewertona skončila na spojnici.

Svěřence Jindřicha Trpišovského neproměněná šance nemrzela dlouho, v 19. minutě Václav Jurečka využil prodloužení hlavou od Matěje Juráska a střelu do šibenice nedal Kinskému šanci – 2:0. O 180 vteřin později třetí branku Slavie přidal Matěj Jurásek, míč akrobaticky dostal do sítě po centru Davida Pecha – 3:0. Od další pohromy uchránil soupeře Kinský, který předvedl dva těžké zákroky, Jurečka pak ve skluzu střílel nad. Mladý gólman se po půl hodině hry zaskvěl i proti dělovce Ewertona.

Zkorigovat skóre mohl z ojedinělé akce Kinakimana, branku Aleše Mandouse levačkou po pěkné individuální akci přestřelil. Výborný obranný blok předvedl Oscar. Sešívaní se ubránili i následnému rohovému kopu rozehranému na krátkou vzdálenost. Mezi tři tyče nemířil ani pohotový volej Lacíka. Pechův pokus ze střední vzdálenosti po kombinaci na jeden dotek zalepil Kinský do rukavic. První poločas skončil při vedení slávistů 3:0.

Do druhé půle vstoupil domácí tým rovněž velkým náporem, gólová hlavička Jurečky po Lingrově centru pro ofsajd neplatila, přízemní ránu Ewertona na bližší tyč si pohlídal Kinský. Gólman Vyškova byl úspěšný i proti jedovaté střele Davida Juráska v 53. minutě a fantastický reflexní zákrok předvedl i po tečované ráně Matěje Juráska.

Čtyřgólové vedení zařídil slávistům v 62. minutě opět Václav Jurečka, když na zadní tyči doklepl míč po zpětné hlavičce Ondřeje Lingra – 4:0. Akce začala rohovým kopem rozehraným nakrátko a centrem od Davida Juráska. Následovalo trojité střídání, na hřiště zamířil Mick van Buren, Christos Zafeiris a Ibrahim Traoré, odpracováno měli Matěj a David Juráskové i Ondřej Lingr.

Přidat pátou branku mohl Ewerton, tváří v tvář Kinskému ale mířil nad břevno. Brazilský křídelník neuspěl ani po dlouhé kličce o pár desítek vteřin později. V 77. minutě Ševčík přepustil své místo Davidu Douděrovi. O minutu později Kinský v pokutovém území srazil Micka van Burena a rozhodčí nařídili pokutový kop, své rozhodnutí ale následně pro ofsajd korigovali.

Další branka v Edenu, kam dorazilo necelých sedm tisíc fanoušků, navzdory dalším příležitostem na obou stranách už nepadla. Slávisté přehráli Vyškov 4:0 a postoupili do semifinále MOL Cupu.

Další utkání odehraje výběr Jindřicha Trpišovského v neděli v Českých Budějovicích, kde bude hájit první místo v tabulce FORTUNA:LIGY.