B-tým: Výhra 4:1 v generálce i s Janem Bořilem | SK Slavia Praha

B-tým: Výhra 4:1 v generálce i s Janem Bořilem

4:1
(3:1)
přát., 27. 2. 2023, Xaverov
SK Slavia Praha B - Bohemians 1905 B
Slávistický B-tým zakončil dlouhou zimní přípravu výhrou 4:1 nad rezervou Bohemians. Dvakrát se prosadil Mikuláš Konečný, před poločasem se krásně trefil Martin Šubert. Výhru pečetil střídající Daniel Šmiga.

Do osmého a závěrečného duelu nastoupili i někteří hráči A-týmu, Jan Bořil nastoupil v základní sestavě poprvé od 3. října 2021 a odehrál 81 minut, do branky se postavil Jan Stejskal a ve středu obrany začal také Ondřej Kričfaluši.

Mladí slávisté do zápasu vstoupili skvěle. Už ve třetí minutě zahrával David Planka přímý kop jen kousek od rohového praporku, přesně našel hlavu Mikuláše Konečného a šestnáctiletý stoper poprvé rozvlnil síť.

V desáté minutě odcentroval po rohovém kopu na krátko Beran a znovu našel Mikuláše Konečného, který se hlavou podruhé nemýlil.

Sešívaní i s dvougólovým náskokem dále dominovali a mohli přidat i další branky, ale ve 22. minutě zničehonic udeřili klokani, Necid poslal přesným nákopem za obranu Vránu, který přehodil Stejskala a snížil na 2:1.

Sešívaní i do druhé půle vstoupili aktivně, ale ani střela Štěpána Berana z přímého kopu, ani zakončení po průniku Adama Pudila, gólem neskončily.

V 73. minutě vypálil Matouš Nikl zpoza vápna, ale mířil jen těsně vedle. O chvíli později už se slávisté radovali počtvrté, střídající Šmiga dostal přesný balón ve vápně a nechytatelně obstřelil brankáře – 4:1.

V 83. minutě hledal Ondřej Kričfaluši šikovnou přihrávkou na levém křídle nabíhajícího Miloše Pudila, ten z první poslal míč na malé vápno, kde číhal jeho bratr Adam, ale jeho zakončení zblízka vyrazil brankář Valeš na roh.

V závěru mohli sešívaní přidat i pátou branku, ale střela Šmigy se neujala, takže sešívaní zakončili přípravu výhrou 4:1 nad Bohemians B. První zápas jarní části F:NL je naplánován na pondělí 6. března na Letnou, kde mladé slávisty čeká derby B-týmů. Vstupenky jsou v prodeji online