B-tým: Těsná prohra v Jihlavě | SK Slavia Praha

2:1
(1:1)
přát., 4. 2. 2023, UMT Jihlava
FC Vysočina Jihlava - SK Slavia Praha B
Pátým soupeřem B-týmu v přípravě na jarní část byla Jihlava. Slávisté dvakrát inkasovali v úvodech poločasů a nakonec podlehli Vysočině 2:1.

V chladném počasí se na umělé trávě dostali domácí hned v samém úvodu utkání do vedení. Z pravé strany přišel centr do vápna Slavie, k hlavičce se na zadní tyči dostal útočící hráč Jihlavy, který přesným zakončením otevřel skóre zápasu. Slávisté srovnali z pokutového kopu. Adam Pudil pronikl zprava do vápna domácího celku, kde byl faulován. Nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Štěpán Beran.

Vstup do druhé půle opět přinesl gól Jihlavy. Nejprve střelu zpoza vápna zastavil tyč, míč se ale odrazil přímo na kopačku útočníka Vyočiny, který v poklidu uklidil míč do brány, Zajímavou příležitost ke srovnání stavu měl po standardní situaci Mikuláš Konečný, hlavičkoval ale těsně vedle. Slávisté se snažili o vyrovnání, do konce zápasu se ale už mladíkům nepodařilo vyrovnat a domácí Jihlavě tak podlehli 2:1.

Za týden odehraje B-tým další přípravný duel, v sobotu 11. 2. nastoupí od 11:00 v Chrudimi.

2:1

FC Vysočina Jihlava

1. poločas: Soukup – Svoboda, Křišťál, Gabriel, Peřina – Tureček, Lacko – Fila, Selnar, Záhradnik - Araujo-Wilson.
2. poločas: Soukup – Chytrý, Vedral, Gabriel (60. Jiřík), Vlk – Vítek, Franěk – Ogiomade, Zoubele, Šancl - Tall

Slavata - Hošek, Konečný, Nikl, M. Pudil - Planka, Žitný, Šubert - A. Pudil, Šmiga, Beran
Náhradníci: Kolodziej - Bárta, Hunal, Behenský, Zachoval, Kopáček, Alrashdi, Alhammami

5. Araujo-Wilson, 48. Tall - 37. Beran (pen.)