B-tým: Vítězný úvod zimní přípravy | SK Slavia Praha

3:2
(1:0)
přát., 14. 1. 2023, UMT Xaverov, Praha 9
SK Slavia Praha B - FK Jablonec B
Prvním soupeřem v zimní přípravě B-týmu byla rezerva Jablonce. Slávisté vedli už 2:0, hosté dokázali srovnat, sešívaní ale nakonec strhli vítězství na svou stranu.

V první části měli mladí slávisté herní převahu, dostávali se do náznaků šancí, do vážnější příležitosti se dostali ale až ve 32. minutě. A tu hned také přetavili ve vedoucí gól! David Planka našel na levé straně Miloše Pudila, který ještě posunul míč na Alberta Labíka, jehož střela se od břevna odrazila k nohám Štěpána Berana, který uklidil míč do sítě.

Na druhé straně se ke střele z dobré pozice dostal Podzimek, pálil ale prudce vysoko nad. Ve 39. minutě zachránila hosty dvakrát branková konstrukce, na tyč tečoval jeden z obránců Jablonce dalekonosnou střelu Michala Hoška. Z následného rohového kopu pak hlavou trefil Matěj Žitný břevno.

Do kabin se tak šlo za vedení slávistického béčka.

Do druhého poločasu nastoupil v obraně šestnáctiletý Mikuláš Konečný, pro kterého to byl první start za B-tým. Po zranění se pak do hry vrátil David Beránek. Hned v úvodu druhé části sešívaní zvýšili svoje vedení. Mohammed Alrashdi byl faulován v pokutovém území, nařízenou penaltu s přehledem proměnil Erik Biegon. V 57. minutě ale hosté snížili. David Beránek ztratil míč na vlastní polovině, k zakončení se následně dostal Velich, který se trefil k bližší tyči. Srovnání skóre přišlo v 65. minutě, kdy si po nedorozumění s brankářem vstřelil vlastní gól Alexandr Bárta.

V 77. minutě si slávisté vzali vedení zpět. Centr Adama Pudila usměrnil na přední tyči mimo dosah brankáře Jakub Kopáček.

B-tým už vedení udržel a v prvním přípravném duelu tak porazil rezervu Jablonce 3:2.

První přípravný zápas hodnotil trenér Marek Jarolím: „Přistoupili jsme k zápasu tak, že jsme se rozdělili na dva týmy, abychom do úvodu přípravy najeli v tom, že všichni dostanou prostor. Pak to samozřejmě ten zápas zkreslí, jsou to dva jiné poločasy. Mrzí mě obdržené branky, protože to hodně zkreslí výsledek zápasu, který byl jednoznačný. Objevila se spousta dobrých věcí a pěkných akcí, které kluci přenesli z toho, co po nich chceme. Spoustu věcí nám to ukázalo, měli jsme dlouhou pauzu bez zápasu. Bylo to pozitivní, byly ve hře pěkné akce a situace. Šancí jsme měli tak na osm gólů, my jsme naopak góly soupeři darovali. Jeden byl vlastní, další byl po ztrátě, která sice vyplývá ze hry, ale je jednoduchá. Výsledek úplně nedopovídá průběhu. Zápas splnil náš účel, potřebujeme se dostat do zápasového rytmu. Trošku je to ovlivněné tím, že se hrálo na menší umělé trávě, jsou tam jiné situace než na normálním hřišti. Jsme rádi, že jsme mohli toto utkání odehrát. " popsal trenér B-týmu utkání s béčkem Jablonce.

Mikuláš Konečný si připsal první start za B-tým: „Mikuláš se snaží být soustředěný, všechno se snaží na tréninku vnímat a pak to přenášet i do hry, což je důležité. Dostává velké množství informací. Vstřebává to dobře, měl v zápase dobré momenty, pro něj to byl hodně přínosný zápas s dospělým soupeřem," dodal k šestnáctiletému obránci trenér slávistického béčka Marek Jarolím.

3:2

1. poločas: Kolodziej - Hošek, Hunal, Švec, Labík - Šubert, Planka, Žitný - Beran, Osuagwu, M. Pudil
2. poločas: Kolodziej - Bárta, Behenský, Konečný, Beránek - Nikl, Kopáček - A. Pudil, Alrashdi, Trédl - Biegon