Druhou výhru nad Servette trefil Mick van Buren | SK Slavia Praha

Druhou výhru nad Servette trefil Mick van Buren

0:1
(0:0)
přát., 13. 1. 2023
Servette FC Geneve - SK Slavia Praha
Po bezbrankovém prvním poločase nejprve ve druhé půli neproměnil Mick van Buren pokutový kop, svou další šanci už ale využil a rozhodl tak o druhé výhře v přípravném utkání nad Servette Ženeva, druhým celkem švýcarské ligy.

V samém úvodu utkání měli slávisté velkou šanci! Mick van Buren poslal z pravé strany centr do vápna, míč z jeho kopačky našel přesně hlavu Václava Jurečky, který orazítkoval horní tyč branky! Druhé nebezpečné zakončení sešívaných si po akci přes levou stranu připsal Petr Ševčík, jeho střela ale za zády brankáře neskončila.

V prvním poločase byly zajímavé akce před oběma brankami k vidění jen sporadicky. Oba týmy držely míč hlavně ve středu pole a snažily se dobít dobře fungující obranu soupeřových řad. V závěrečné fázi pak oběma mužstvům chyběla dostatečná přesnost.

Do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu.

V 50. minutě dostal Václav Jurečka pěknou přihrávku za obranu, s míčem se ale dostal do velkého úhlu, ze kterého se i tak pokusil o zakončení, které s velkými problémy brankář vytáhl na roh. Velkou příležitost otevřít skóre měla Slavia v 53. minutě. Matěj Jurásek dostal pěknou přihrávku za obránce, míč si zpracoval a následně byl ve vápně faulován. Nařízený pokutový kop zahrával Mick van Buren, jeho střelu ale brankář Frick dobrým zákrokem vytáhl.

56. minuta ale už přinesla první a jediný gól druhého duelu. Jakub Hromada krásným pasem za obranu našel znovu Matěje Juráska, ten poté našel na hranici velkého vápna Micka van Burena, jehož střelu levačkou nejprve dokázala zblokovat, míč se ale k našemu útočníkovi vrátil a napodruhé už dokázal prostřelit gólmana!

Slávisté byli při chuti a o malou chvíli později přihrával před odkrytou bránu z pravé strany David Douděra, na míč ale nikdo z hráčů Slavie nedosáhl. V 71. minutě se po přihrávce Davida Juráska k zakončení dostal Daniel Šmiga, jeho střela sice nemířila mezi tři tyče, do branky ji stihl ještě stihl usměrnit právě David Jurásek, který se ale v době střely nacházel ve výrazném ofsajdovém postavení. Povedenou střelou se prezentoval v 74. Max Talovjerov, jeho zakončení k tyči ale zneškodnil brankář Servette.FC.

Švýcarský soupeř se snažil v závěru o vyrovnání, překonat obranu Slavie se mu ale nepodařilo.

Také v druhém utkání tak Slavia nad Servette FC zvítězila, tentokrát těsně 1:0 díky trefě Micka van Burena.