Slávistky vyhrály na Islandu v prvním duelu o Ligu mistryň | SK Slavia Praha

Slávistky vyhrály na Islandu v prvním duelu o Ligu mistryň

0:1
(0:1)
0. kolo, 21. 9. 2022, Reykjavik
Valur Reykjavik - SK Slavia Praha
Slávistky si vytvořily skvělou pozici do domácí odvety proti islandskému Valuru! V prvním zápase o postup do Ligy mistryň zvítězily 1:0 díky přesnému zásahu Terezy Kožárové.

Slávistky nastoupily v deštivém Reykjavíku k úvodnímu duelu play off o postup do Ligy mistryň i s uzdravenou kapitánkou Dianou Bartovičovou. Na umělé trávě byly sešívané od úvodu aktivnější. Ve 26. minutě otevřela skóre Tereza Kožárová, jejíž střílený centr šikovně pustila Martina Šurnovská a míč zapadl přesně k tyči bezmocné brankářky domácího Valuru.

Po úvodní trefě měly hráčky Slavie navrch a mohly přidat i další branky, ale všechny nadějné příležitosti skončily mimo nebo na brankářce Sigurdardóttir. Do přestávky už žádný další gól nepadl a do kabin se tak šlo za jednobrankového vedení slávistek.

Po poločase převzaly otěže zápasu domácí hráčky. Valur měl navrch a trestal chyby slávistek rychlými brejky. Slávistky několika skvělými zákroky podržela brankářka Olivie Lukášová, která pochytala mnoho slibných příležitostí domácích.

V 76. minutě měl Valur asi největší příležitost srovnat. Halldórsdóttir zakončovala rychlý brejk Islanďanek, ale Olivie Lukášová znovu skvěle zasáhla a udržela čisté konto. Vyrovnané utkání tak nakonec skončilo výhrou slávistek, které z převahy v první půli vytěžily jednu branku, na rozdíl od domácích hráček, které nedokázaly překonat famózní brankářku Lukášovou.

Odveta je na programu ve středu 28. září od 15:00 na Xaverově, přijďte holky podpořit ve skvěle rozjetém boji o Ligu mistryň!

Hodnocení trenéra Karla Pitáka a střelkyně Terezy Kožárové

„Věděli jsme, jak hrají a to se i potvrdilo. První poločas jsme zvládli velmi dobře, zaslouženě jsme se dostali do vedení a měli jsme i další šance, které jsme bohužel neproměnili. Druhý poločas soupeř zvedl aktivitu, my už jsme nebyli tak silní na míči, dostali jsme se pod tlak, ale zvládli jsme všechno odvrátit. Výsledek prvního zápasu je pro nás skvělý. Odveta nebude jednoduchá, jsme v poločase a vedeme o gól. Věřím, že budeme hrát doma, soupeře čeká náročné cestování, které jsme teď měli my a mohlo by se to trošku projevit. Cestování nebylo jednoduché, věřím, že doma to uhrajeme a postoupíme,“ hodnotí trenér žen Karel Piták, který si proti Valuru odbyl svůj debut na lavičce v Lize mistryň.

„První poločas jsme hrály to, co jsme chtěly. Vytvořily jsme si šance, z jedné šance jsme daly gól, což je super. Můj gól byl centr, nakonec skončil v bráně. I takové góly platí, trošku se k nám přiklonilo štěstí, doufám, že nám vydrží i do odvety. Druhý poločas nám sice nevyšel podle představ, soupeř nás zatlačil, ale my jsme to udržely a myslím, že 1:0 je skvělý výsledek do odvety, kde budeme mít naše fanoušky v zádech. Věřím, že to dotáhneme,“ doufá střelkyně jediné branky Tereza Kožárová.

„Valur nás trošku překvapil. Z videí bylo vidět, že hrají hlavně na dlouhé nákopy. Druhý poločas to změnily, chtěly víc hrát. Fanoušci se v odvetě mají na co těšit, my do toho dáme všechno a věřím, že to dotáhneme. Je to kousek, ještě jeden poločas,“ dodává autorka vítězného gólu.