Výhra s Ballkani, naději na postup udržel Lingr | SK Slavia Praha

Výhra s Ballkani, naději na postup udržel Lingr

0:1
(0:0)
5. kolo, 27. 10. 2022, Fadil Vokrri Stadium
FC Ballkani - SK Slavia Praha
Bojovné utkání v Prištině rozhodl trefou v 75. minutě Ondřej Lingr a slávisté jsou tak stále ve hře o postup do jarní fáze Evropské konferenční ligy. Tým v závěru podržel dvěma skvělými zákroky Ondřej Kolář.

Oproti úspěšnému derby se Spartou udělal trenérský štáb dvě změny v sestavě. Jakuba Hromadu nahradil ve středu pole Christ Tiéhi, na hrotu útoku místo Václava Jurečky operoval Yira Sor. S kapitánskou páskou vedl slávisty do důležitého utkání Peter Olayinka.

Hned zkraje utkání se musel dobrým zákrokem prezentovat Ondřej Kolář, který kryl nebezpečný obstřel Korenicy. V 5. minutě se do slibné příležitosti dostali také slávisté, přihrávku Tiéhiho však před osamoceným Olayinkou na poslední chvíli zablokoval jeden z obránců soupeře.

V 16. minutě viděli diváci v Prištině zatím největší šanci. Centr Davida Juráska se po teči Sora dostal až k Peteru Olayinkovi, který z hranice penalty jen těsně přestřelil.

Hra měla velmi urputný ráz, který doplňovaly nepřesnosti na obou stranách. Ve 24. minutě zkoušel štěstí střelou zpoza vápna Christ Tiéhi, jeho technický pokus ale skončil nad brankou Frasheriho.

O chvíli později vybojoval míč na obranné polovině Taras Kačaraba a průnikovou přihrávkou nastartoval Yiru Sora, který svou levačkou poslal míč vedle pravé tyče.

Ve 35. minutě napřáhl z velké vzdálenosti Christ Tiéhi, míč z jeho kopačky před brankářem domácích nebezpečně zaplaval, ale úvodní branku nepřinesl.

Na samém konci dvouminutového nastavení se do přečíslení dostal útočný trojzubec domácích, zakončení Krasniqiho ale naštěstí proletělo vedle pravé tyče a do šaten tak oba týmy odcházely smírně.

Na začátku druhé půle se nezměnila slávistická sestava ani herní obraz, který byl rozkouskovaný častými fauly. V 54. minutě pálil z přímého kopu David Jurásek, jeho dalekonosnou ránu ale ztlumil Frasheri.

Prvním střídajícím hráčem byl žlutou kartou napomínaný Tiéhi, kterého na trávníku nahradil Ewerton.V 62. minutě hledal Lukáš Masopust stříleným centrem na zadní tyči osamoceného Petera Olayinku, kterému ale k zakončení kousek chyběl.

O chvíli později se k přímému kopu na hranici vápna postavil Ewerton a svým projektilem trefil jen hlavu jednoho z obránců domácích. V 70. minutě se ke své oblíbené střele levačkou dostal Moses Usor a jen o kousek netrefil bránu.

Z následného rohu mohl po prodloužení Kačaraby zavřít zadní tyč David Jurásek, ke změně skóre mu však krok chyběl. V 75. už to konečně vyšlo, David Jurásek našel svým centrem osamoceného Ondřeje Lingra, který hlavou procedil míč až do sítě – 0:1!

Slávistům se dařilo poslední desetiminutovku kontrolovat, až v 90. minutě se musel dvěma skvělými zákroky blýsknout Ondřej Kolář, který sešívané udržel ve hře o postup.

Dlouhé nastavení už branku nepřineslo a slávisté si tak z Prištiny odváží důležité tři body. Příští utkání čeká výběr Jindřicha Trpišovského v neděli, kdy se od 15:00 představí v Ďolíčku proti Bohemians.