Hubáčkův gól nestačil. Jihlava - Slavia 3:1 | SK Slavia Praha

Hubáčkův gól nestačil. Jihlava - Slavia 3:1

3:1
(3:1)
30. kolo, 1. 6. 2013, Stadion Jiráskova 69
FC Vysočina Jihlava - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 23. Vaculík, 30. Koloušek, 40. Marek – 33. Hubáček</b> <b>ŽK:</b> Jungr – Hurka, Bortel <b>Rozhodčí:</b> Kalenda – Kovařík, Pospíšil
JIHLAVA/STADION V JIRÁSKOVĚ ULICI - Poslední zápas sezóny ukončil řadu čtyř zápasů bez prohry a zároveň neporazitelnost Slavie pod Michalem Petroušem. Útočný duel nakonec skončil 3:1 pro Vysočinu, v sešívaném dresu zaznamenal svou první branku ze hry stoper David Hubáček.
Poprvé v lize se ve Slavii postavil mezi tyče gólman Matej Rakovan, který nahradil zraněného Kamila Čontofalského, zranění nepustilo do zápasu ani Marcela Gecova a Milana Škodu. V útoku se tak do základní jedenáctky dostal Dávid Škutka, post defenzivního záložníka obsadil Ondřej Petrák. Na střídání byli připraveni mimo jiné hráči z juniorky: Do útoku Martin Hurka a Marek Červenka, do branky Karel Hrubeš.

První poločas přinesl útočné představení z obou stran, vítězně z něj ale vyšla Jihlava. Poprvé musel Rakovan lovit míč ze své sítě ve 23. minutě, když se hlavou na zadní tyči prosadil Lukáš Vaculík. Dvě minuty předtím byl ve velké šanci Jaromír Zmrhal, jeho střelu levačkou ale gólman Blažek reflexivně vyrazil.

Druhou branku přidali domácí ve 30. minutě. Po ztrátě na středu hřiště šli jihlavští tři na dva, Masopust vrátil míč na velké vápno Kolouškovi a exslávistický záložník nedal střelou k levé tyči Rakovanovi žádnou šanci.

Snížení se slávisté dočkali o tři minuty později zásluhou hráče, od kterého by to čekal jen málokdo, o to větší radost ale branka slávistickým fanoušků přinesla. Na centr z rohového kopu si na zadní tyči naskočil David Hubáček a hlavou poslal míč do sítě. Služebně nejstarší hráč kádru Slavie tak zaznamenal svou první branku ze hry, v závěru minulé sezóny skóroval z penalty proti Hradci Králové.

Domácí ale ještě do přestávky zvýšili svůj náskok opět na dva góly. Další rychlou kombinační akci zakončil po Šimonkově přihrávce Tomáš Marek, který z velkého vápna přeloboval vyběhnuvšího Rakovana.

Do druhého poločasu poslal trenér Petrouš místo Karola Kisela Martina Hurku a Slavia pokračovala v útočné snaze, branku už ale i přes velké šance nevstřelila. V 53. minutě se po chybě domácí obrany hnal sám na Blažka Vošahlík, svůj oblouček ale poslal jen nad břevno. V 71. minutě pak Hurka zpracoval ve vápně centr dalšího ligového debutanta Marka Červenky a jeho tečovanou střelu Blažek konečky prstů vyrazil na roh.

Poslední velké vzrušení přinesla pro slávisty 76. minuta, kdy po tečovaném centru Matúše Čonky zapadl míč na zadní tyči do sítě, rozhodčí ale předtím viděl útočný faul jednoho z našich hráčů a branka tak nemohla být uznána. Poslední zápas sezóny tak pro Slavii skončil porážkou, Vysočině Jihlava sešívaní podlehli 1:3.