POSTUP! Remízu s Panathinaikosem vystřelil Jurečka | SK Slavia Praha

POSTUP! Remízu s Panathinaikosem vystřelil Jurečka

1:1
(0:0)
3. předkolo, 11. 8. 2022, Stadio Apostolos Nikolaidis
FC Panathinaikos - SK Slavia Praha
Na horké půdě v Athénách přestáli sešívaní řadu šancí soupeře a díky skvělým zákrokům Aleše Mandouse a vyrovnávacímu gólu na 1:1 Václava Jurečky postupují do play off o Evropskou konferenční ligu. Soupeřem bude Raków Čenstochová.

Prolomit dlouhé čekání českých týmů na vítězství na půdě řeckých soupeřů a postoupit do závěrečného předkola Evropské konferenční ligy – takový cíl měla téměř totožná jedenáctka, jako v prvním vzájemném zápase. Slávisté vyběhli do odvety proti Panathinaikosu s jedinou změnou v sestavě, vykartovaného Eduarda Santose nahradil na stoperském postu Taras Kačaraba.

Hned v úvodu mohlo být pro Slavii zle. Po ostré přihrávce z levé strany zakončoval na zadní tyči skluzující Šporar, ale naštěstí trefil jen brankovou konstrukci. První minuty zápasu nabídly řadu ostrých zákroků. Následkem jednoho z nich chyběl na své pozici Douděra a Panathinaikos se tak dostal k další šanci, kdy na nebezpečný centr Juankara jen těsně nedosáhnul znovu Šporar.

První příležitost sešívaných měl po 10 minutách hry na kopačkách Christ Tiéhi, z volného přímého kopu zakroutil míč kousek vedle pravé tyče Brignoliho brány.

Slávistům se nedařila kombinace ve středu pole a soupeř se tak dostával do nebezpečných protiútoků. Tlak domácích přetrvával, po ztrátě míče Oscara se ke střele dostal Cantalapiedra, kterého důležitým zákrokem vychytal Aleš Mandous.

Po půl hodině hry mohli jít sešívaní do vedení. Douděra dostal od Traorého přesnou přihrávku, ale z hranice velkého vápna přestřelil. Hned vzápětí se do obrovské šance znovu dostal slovinský útočník, tváří v tvář Mandousovi však neuspěl a brankář Slavie si tak připsal další skvělý zákrok.

Po špatně vyhodnoceném výběhu Mandouse se domácím naskytla příležitost v podobě přímého kopu, Magnússon však ze slibné pozice přestřelil. Nastavená čtyřminutovka patřila domácím, gól ale diváci neviděli a první poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

Do druhé půle vstoupili sešívaní aktivně, po několika sekundách střílel vedle Peter Olayinka. Na druhé straně uniknul Douděrovi Cantalapiedra a nebýt teče Mandouse, našel by svým centrem volného Šporara, před kterým čekala zcela odkrytá brána.

V 58. minutě šel Panathinaikos do vedení. Ivan Schranz neuhlídal na levé straně Carlose, který nacentroval míč Šporarovi, který skóroval – 1:0.

Po dvojitém střídání přišla nadějná pasáž, sešívaní delší dobu kombinovali před šestnáctkou soupeře, první střely na bránu se ale nedočkali. V 69. minutě se po dobré kombinaci uvolnil na hraně pokutového území Petr Ševčík, mezi tři tyče nezamířil.

Červenobílým se dařilo držet míč, uklidnili hru a soupeře k Mandousovi příliš nepouštěli. Terčem nebezpečné hry nohou se stal Ševčík, nastalé pauzy využili slávisté k dalšímu střídání. V 85. minutě si málem dal vlastní gól Schranz, jeho hlavičku na poslední chvíli vyškrábnul Mandous. Domácí zjednodušili hru a slávistům se tak otevíral prostor k protiútokům.

Nastavených sedm minut bylo hodně nervózních, získat faul a udržet míč na polovině soupeře se podařilo Olayinkovi a Slavia tak odkrojila další porci času.

První střela na bránu a hned gól! Po nedorozumění v obraně Panathinaikosu se k míči dostal Václav Jurečka, udělal kličku brankáři a z úhlu zavěsil – 1:1. Slávisté tak díky remíze v odvetě postupují do čtvrtého předkola, kdy vyzvou polský tým Raków Čenstochová!

Nejbližší zápas odehrají sešívaní v rámci čtvrtého kola FORTUNA:LIGY v neděli od 16:00 na hřišti Jablonce.