B-tým: V přípravě remíza s Viktorií Žižkov | SK Slavia Praha

B-tým: V přípravě remíza s Viktorií Žižkov

2:2
přát., 20. 7. 2022, Xaverov
SK Slavia Praha B - FK Viktoria Žižkov
Branky: 15. Kneifel, 56. Biegon - 2. Bouguetouta, 27. Hönig
Druhým soupeřem B-týmu v přípravě na nový ročník FN:L byla ještě v uplynulé sezoně druholigová Viktoria Žižkov.

Za B-tým nastoupili proti loňskému celku z druhé ligy hráči A-týmu Taras Kačaraba, Petr Ševčík a Stanislav Teclů.

Na první gól utkání se nemuselo čekat dlouho. Na levé straně hřiště pronikl obranou útočící hráč soupeře, následně přišla ze strany přihrávka před branku, odkud Bouguetouta poprvé překonali Adama Dvořáka v bráně Slavie. Na vyrovnání se ale nečekalo dlouho. Slávisté dobrým napadáním donutili hosty k chybě v rozehrávce, Matěj Žitný posunul míč do dobré pozice na Stanislava Tecla, který sice mohl sám zakončovat, místo toho ale krásně předložil míč před odkrytou branku na Jonáše Kneifela, ten srovnal stav zápasu na 1:1.

Po krásné akci na jeden dotek středem hřiště postupoval po přihrávce Petra Ševčíka sám na bránu Štěpán Beran, jeho střelu brankář vyrazil. Po následném rohu pronikl z pravé strany do vápna Marek Icha, předložil míč pod sebe na Matouše Nikl, který ale v zajímavé pozici pálil nad.

Skvělou kopací techniku ukázal Štěpán Beran, který parádní ranou z volného kopu trefil horní tyč branky. Nadějně pálil Štěpán Beran také v další příležitosti zpoza vápna, Myška byl ale připraven. Z gólu se naopak radovali hosté. Do vápna přišel centr na zadní tyč, míč propadl až k Michalu Hönigovi, který prostřelil brankáře Dvořáka.

V úvodu druhé půle měl po průniku Daniela Šmigy Adam Pudil, na zadní tyči ale zakončoval nad branku. Srovnáno tak bylo až po rohovém kopu, kdy nejprve Eric Hunal vyhrál hlavičkový souboj, k míči se dostal Erik Biegon, který uklidil míč za záda brankáře. V závěru utkání se pak hrál dost otevřený fotbal, ani jeden z týmů se ale z gólu neradoval.

Mladí slávisté tak ve druhém přípravném utkání remizovali s Viktorií Žižkov 2:2.

Generálku na start druhé ligy odehraje B-tým v sobotu 23. 7 od 16:00 na Xaverově proti Otrokovicím.

2:2

SK Slavia Praha B

1. poločas: Dvořák - Icha, Hunal, Kačaraba, M. Pudil - Nikl - Žitný, Ševčík - Š. Beran - Kneifel, Tecl
2. poločas: Dvořák - Icha (60. Bárta), Kačaraba (60. Behenský), Hunal (60. Švec), M. Pudil (60. Labík) - Kopáček, Zachoval, Kričfaluši, Biegon - Šmiga, A. Pudil