Výhru v Ostravě vystřelil dvěma góly Matěj Jurásek | SK Slavia Praha

Výhru v Ostravě vystřelil dvěma góly Matěj Jurásek

0:2
(0:0)
29. kolo, 25. 4. 2023, Městský stadion
FC Baník Ostrava - SK Slavia Praha
Slávisté ve 29. kole FORTUNA:LIGY porazili na venkovním hřišti ostravský Baník 2:0 a odvezli si důležité tři body! O vítězství rozhodl dvěma slepenými brankami Matěj Jurásek.

Sešívaní nastoupili do 29. kola FORTUNA:LIGY v totožné sestavě, která v sobotu porazila Bohemians 3:0. S kapitánskou páskou vedl sešívané do utkání s Baníkem Tomáš Holeš, střed pole patřil Oscarovi se Zafeirisem a obranu soupeře měl trápit ofenzivní trojzubec Jurečka – Olayinka – van Buren. 250. ligový start si připsal Lukáš Masopust.

V úvodu střetnutí drželi míč na kopačkách převážně slávisté, vrásky na čele jim ale v 8. minutě udělal Ondřej Kolář, jehož odkop odrazil presující Klíma jen těsně mimo bránu.

I nadále to byl výběr Jindřicha Trpišovského, který měl více ze hry, k výraznější příležitosti však chyběla přesnější finální fáze. Té byl v 19. minutě po přihrávce Davida Douděry blízko Václav Jurečka, jeho levačka poslala míč z hranice vápna kousek vedle pravé tyče.

O pět minut později vedl útok Christos Zafeiris, míč posunul Václavu Jurečkovi, který však se zakončením váhal příliš dlouho, a dal tak obraně domácích čas následnou střelu zablokovat.

Zápas se přiostřoval, žlutou kartu za dohrání Davida Douděry viděl Fleišman. Stejné napomenutí obdržel také Christos Zafeiris.

Ve 40. minutě zahrozil i soupeř, pokus Tijaniho prolétl těsně vedle pravé tyče Ondřeje Koláře. Chvíli před poločasovým hvizdem se do šance dostal nejprve Mick van Buren, kterého vychytal Letáček. Odražený míč následně doputoval na hlavu Ivana Schranze, ani on však nedokázal zakončit přesně, a první půle tak skončila bez branek.

K první příležitosti druhého dějství se dostali domácí, Ondřej Kolář ale mohl hlavičku letící nad branku sledovat s klidem.

Po šedesáti minutách hry sáhl Jindřich Trpišovský k prvnímu střídání, Micka van Burena nahradil Lukáš Provod. V 65. minutě přestála Slavia dvojitou hrozbu. Ondřej Kolář nejdříve pokryl jedovatý projektil Cadua, odražený míč se ale následně dostal ještě k Fleišmanovi, který dalekonosnou ranou orazítkoval břevno.

Slavia se nedokázala dostat do tempa, byl to naopak Baník, který se ofenzivně připomněl střelou nad Kolářovu bránu. O chvíli později se po průnikovém pasu Ivana Schranze ocitl v nadějné příležitosti Peter Olayinka, ani on ale mezi tři tyče nezamířil.

To 82. minuta už sešívaným radost přinesla. Propadlý míč si po rohovém kopu našel Matěj Jurásek a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:0! Neuběhlo ani šedesát vteřin a Matěj Jurásek úřadoval podruhé. Obstřelem na zadní tyč nedal Letáčkovi šanci a zdvojnásobil červenobílé vedení – 2:0!

V 88. minutě zápas symbolicky uzavřel návrat Jana Bořila, který se na trávníku objevil poprvé od 300. derby. Slávisté si tak zbytek utkání pohlídali a z Ostravy si odvezli tři body! Poslední kolo nadstavby odehraje Slavia v neděli, kdy od 15:00 vyzve doma Hradec.