Z Budějovic bez bodů i vstřelené branky | SK Slavia Praha

1:0
(0:0)
22. kolo, 5. 3. 2023, Střelecký ostrov
SK Dynamo České Budějovice - SK Slavia Praha
Slávisté ve 22. kole FORTUNA:LIGY podlehli na Střeleckém ostrově Českým Budějovicím 0:1 a zapsali první jarní porážku. O jedinou branku zápasu se v 68. minutě postaral Adediran.

Slávisté měli v Českých Budějovicích jasný úkol – navýšit svůj náskok na čele tabulky před nadcházejícím zápasem s Plzní. Zajistit to měla sestava pozměněná o tři jména, všechna v útoku.

Na hrotu začal Václav Jurečka, který se ve středu dvěma góly podílel na postupu do semifinále MOL Cupu. Od první minuty hráli také další pohároví střelci Matěj Jurásek a Ondřej Lingr, který nastoupil v základní sestavě poprvé po nemoci.

Zkraje 10. minuty zahrozili sešívaní poprvé. Svůj průnik završil Christos Zafeiris přihrávkou do malého vápna, míč po teči jednoho z bránících hráčů jen o kousek minul pravou tyč.

O chvíli později napřáhl zpoza vápna levačkou Holeš, jeho pokus pokryl pozorný Šípoš.

Slávisty v první půlhodině brzdila řada nepřesností, ojedinělé zakončení obstaral ve 39. minutě Matěj Jurásek, střelu z otočky ale poslal jen vedle brány domácích.

Ani zbytek úvodního dějství větší šanci nepřinesl, a do šaten tak šly týmy za bezbrankového stavu.

Do druhé půle nastoupili sešívaní se dvěma změnami v sestavě. Matěje Juráska s Václavem Jurečkou nahradilo duo Ševčík – van Buren. Právě druhý jmenovaný mohl hned po svém příchodu otevřít skóre, na přihrávku Olayinky ale o před odkrytou bránou o kousek nedosáhl.

Brankou neskončil ani následný střílený centr Davida Douděry, který prolétl těsně před Peterem Olayinkou. Nigerijský křídelník se do šance dostal znovu hned vzápětí, jeho dělovku po průnikové přihrávce Micka van Burena vyrazil brankář Šípoš.

Po slibné pasáži, kdy slávisté obléhali pokutové území soupeře, přišel tvrdý direkt. V 68. minutě proměnil svůj brejk střelou na zadní tyč Adediran – 1:0.

V 72. minutě mohlo být ještě hůř, projektil Hellebranda ale naštěstí ztlumil Ondřej Kolář. Vyrovnat mohl po přiklepnutí Davida Douděry Aiham Ousou, svůj dalekonosný pokus ale vyslal nad.

O moment později Slavii znovu zachránil robinzonádou zasahující Ondřej Kolář. Blízko vyrovnání byl z hranice penalty zakončující Olayinka, jehož střelu tečovala obrana Jihočechů těsně nad břevno.

Závěrečný tlak sešívaných už byl spíše platonický a slávisté tak odjížděli z Českých Budějovic s prázdnou.

Příští zápas čeká svěřence Jindřicha Trpišovského příští sobotu, kdy od 18:00 vyzvou doma Viktorii Plzeň.