Výhra ve Zlíně! Skvělý úvod a dvougólový Lingr | SK Slavia Praha

Výhra ve Zlíně! Skvělý úvod a dvougólový Lingr

0:4
(0:3)
16. kolo, 13. 11. 2022, Letná
FC Zlín - SK Slavia Praha
Sešívaní i díky bleskovému vstupu do zápasu porazili v 16. kole FORTUNA:LIGY Zlín 4:0. O branky se postarali Douděra, Olayinka a dvougólový Lingr. Po podzimní části tak Slavia stáhla ztrátu na lídra tabulky na dva body!

Jindřich Trpišovský udělal oproti zápasu s Baníkem jedinou změnu, Mosese Usora nahradil Lukáš Masopust. Při volbě sestavy trenéři vsadili na osvědčenou záložní dvojici, pozice defenzivních štítů patřila Hromadovi s Oscarem. Ze stran na hrotu hrajícího Václava Jurečku doplňovali David Douděra s Peterem Olayinkou, který tým vedl do zápasu s kapitánskou páskou.

A vstup byl parádní. Ve druhé minutě vhodil Lukáš Masopust průnikový aut na Václava Jurečku, který efektně protečoval na osamoceného Ondřeje Lingra a ten střelou mezi nohy brankáře poslal slávisty do vedení – 0:1!

5. minuta a druhý zásah! Oscar našel krásným míčem přes půl hřiště nabíhajícího Davida Douděru, který přízemní střelou k levé tyči navýšil rozdíl ve skóre – 0:2!

Šance přišla i na druhé straně, střelu Filla vyrazil pozorný Ondřej Kolář. Po úvodní gólové smršti se hra uklidnila, mírnou letargii mohl narušit Silný, který v tutové příležitosti naštěstí přestřelil branku.

Slavia kontrovala ve velkém stylu. Volný přímý kop z kopačky Ondřeje Lingra našel ve 28. minutě hlavu Petera Olayinky, který hlavičkou o zem nedal Dostálovi šanci – 0:3!

Třetí gól ochladil útočné snahy obou týmů, kombinaci brzdila řada nepřesností. V nastavení se blízko snížení ocitl soupeř, z bezprostřední blízkosti prodlužoval táhlý centr Fillo, nebezpečí však zažehnal Ondřej Kolář a do šaten tak slávisté odcházeli s tříbrankovým náskokem.

Do druhého dějství nastoupili sešívaní bez zraněného Oscara, kterého ve středu zálohy nahradil Lukáš Provod.

Ve 47. minutě se po krásném přiťuknutí Ondřeje Lingra dostal do nadějné pozice Václav Jurečku, jeho pokus ale vytáhl Dostál na roh.

O chvíli později se dobře uvolnil Peter Olayinka a střílenou přihrávkou hledal osamoceného Václava Jurečku, před kterým balon na poslední chvíli odpálila zlínská obrana.

V 56. minutě přišel čtvrtý přesný zásah večera. Přiťuknutí Masopusta přesně našlo dravého Ondřeje Lingra, který z malého vápna bodlem prostřelil brankáře domácích a zaznamenal tak svou druhou branku – 0:4!

Ondřej Lingr mohl zaznamenat hattrick, v dobré pozici ale přestřelil bránu. Do šance se po centru Mosese Usora dostal také volejem zakončující Peter Olayinka, ani jeho pokus ale mezi tři tyče nezamířil.

V 71. minutě se skvělým zákrokem blýskl Ondřej Kolář, který vychytal v nebezpečné pozici zakončujícího Dramého. Hru následně přišli oživit Usor, Tecl, Ewerton a Kričfaluši, který vystřídal tříbodového Ondřeje Lingra.

Zbytek zápasu už se odehrával v klidném tempu a žádné výraznější příležitosti nepřinesl. Slávisté tak tečku za ligovým podzimem ozdobili čtyřmi góly a důležitým přísunem bodů.

Poslední utkání čeká sešívané v pátek, kdy odcestují k osmifinále MOL Cupu do Karviné.