Remízu proti Slovácku trefil z penalty Provod | SK Slavia Praha

Remízu proti Slovácku trefil z penalty Provod

1:1
(1:0)
7. kolo, 4. 9. 2022, Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uhers
1.FC Slovácko - SK Slavia Praha
V 7. kole FORTUNA:LIGY uhráli slávisté v Uherském Hradišti remízu 1:1 proti Slovácku. Domácí šli do vedení po patnácti vteřinách, dělbu bodů zařídil proměněnou penaltou v 74. minutě Lukáš Provod.

Před skvělou kulisou 6 352 fanoušků si oba týmy vytvořily řadu další příležitostí skórovat, výborní brankáři Aleš Mandous a domácí Nguyen více než jedno inkasování nedovolili. Sešívaní po úvodní porážce s Hradcem Králové ztratili body podruhé v ligové sezoně. Jak duel na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty probíhal?

Hned po patnácti vteřinách zápasu se Slovácko dostalo do vedení. Petržela uvolnil na levé straně Doskiho, který tečovanou střelou překonal Mandouse - 1:0. Neprůstřelnost brankáře sešívaných skončila po 419 minutách.

Ve 4. minutě centroval z přímého kopu Havlík, Daníček ale nedokázal z první usměrnit míč mezi tři tyče. První zajímavou příležitost sešívaných měl Tomáš Holeš, který napřáhl ze střední vzdálenosti, jeho střelu Nguyen vyrazil. Kapitán Slavie pak skvěle vybojoval míč ve středu pole, přesným centrem našel Petera Olayinku, jehož hlavičku směřující do brány v poslední chvíli odvrátil na brankové čáře Kadlec.

Také další zajímavou střelu měl na svědomí Tomáš Holeš, Nguyen ji ale konečky rukavic vytáhl na rohový kop. Ve 44. minutě už slávisté dopravili míč do brány, centr Petra Ševčíka uklidil hlavou do sítě Stanislav Tecl, gól ale pro ofsajd neplatil. Do šaten se tak šlo za stavu 1:0 pro Slovácko.

Velkou šancí zahájili druhý poločas opět domácí. Trávník se ocitl sám před Mandousem, brankář sešívaných ale skvělým zákrokem nepřipustil druhý gól. Výborně zmenšil úhel a pravou ruku míč vyrazil. O minutu později poslal Lukáš Masopust do vápna přesný míč na Stanislava Tecla, velká příležitost zůstala nevyužita.

Sporný moment přinesla 52. minuta, kdy Tomić skluzem odebral ve vápně míč Davidu Juráskovi, následně ale obránce Slovácka zahrál rukou. Hlavní rozhodčí situaci konzultoval s rozhodčími u videa, pokutový kop ale nenařídil.

55. minuta přinesla vyloženou šanci domácích, Mihálik postupoval zcela osamocen na Aleše Mandouse, branku ale netrefil. Blízko k usměrnění míče do sítě byl na druhé straně opět Tecl, který jen těsně nedosáhl na přízemní centr Davida Juráska.

Vyrovnání se slávisté dočkali v 74. minutě! Ondřej Lingr byl faulován v pokutovém území a nařízenou penaltu proměnil Lukáš Provod. Nguyen si na balon sáhl, v cestě do branky mu ale levou nohou zabránit nedokázal - 1:1. Po závaru ve vápně Slavie se v 83. minutě do zakončení dostal Daníček, ten ale pálil nepřesně.

V závěru utkání měly oba týmy šance rozhodnout, další branka ale nepadla, ofenzivní zápas skončil smírně 1:1. Další utkání čeká svěřence Jindřicha Trpišovského ve čtvrtek, kdy v úvodním kole základní skupiny Evropské konferenční ligy vyzvou v Turecku Sivasspor. Na ligové trávníky se slávisté vrátí v neděli od 19:00 ve Fortuna Areně proti Českým Budějovicím.