Výhra nad Teplicemi. Šest branek zařídilo pět střelců | SK Slavia Praha

Výhra nad Teplicemi. Šest branek zařídilo pět střelců

6:0
(2:0)
6. kolo, 31. 8. 2022, Fortuna Arena
SK Slavia Praha - FK Teplice
Slávisté porazili v 6. kole FORTUNA:LIGY Teplice 6:0 a vrátili se do čela ligové tabulky. První dvě branky padly shodně po rohovém kopu, na gól Ondřeje Lingra navázal dvěma zásahy nejlepší střelec ligy Stanislav Tecl. Další branky přidali Kačaraba, Usor a střídající Provod.

Na sešívané čekal ve vloženém 6. kole FORTUNA:LIGY soupeř z dolní poloviny tabulky. Teplicím příliš nevyšel start do sezony, z posledních dvou zápasů si však tým ze severních Čech připsal čtyři body za výhru nad Baníkem a remízu se Zlínem. Slavia chtěla navázat na úctyhodné skóre z posledních tří utkání – 13:0.

Oproti zápasu v Brně udělal trenérský štáb hned osm změn v sestavě. Z posledního utkání zbylo pouze trio Aleš Mandous, Taras Kačaraba a ve skvělé formě hrající Stanislav Tecl. Z lavičky byl do utkání připraven naskočit Srdjan Plavšić či uzdravený Ewerton.

Slávisté začali tlakem, sbírali odražené míče a do vápna soupeře posílali jeden centr za druhým, k úspěšnému zakončení však kousek chyběl. Po šikovném prostrčení Tecla mohl jít sám na brankáře Moses Usor, poslední stoper Severočechů ale šanci překazil.

První střelu obstaral v 11. minutě Matěj Jurásek, svým projektilem orazítkoval levou tyč Muchovy branky. Krásnou přihrávkou přes celé hřiště našel Eduardo Santos nabíhajícího Matěje Juráska, kterého však tváří v tvář brankářovi zradil první dotyk.

Úvodní gól zápasu a zároveň svůj druhý v této sezoně FORTUNA:LIGY vstřelil ve 21. minutě hlavou po rohu Ševčíka Ondřej Lingr1:0!

Téměř totožná situace se zopakovala i ve 24. minutě, kdy se míč po rohovém kopu dostal k úternímu oslavenci Matěji Juráskovi, který přízemní ranou k pravé tyči navýšil skóre a téměř si připsal svůj premiérový gól v lize, míč ale ještě zlehka za záda gólmana Muchy tečoval Stanislav Tecl – 2:0!

Do zajímavé příležitosti se po půl hodině hry dostal po nezištné přihrávce Stanislava Tecla Ondřej Lingr, míč si šikovně zasekl, ale na Muchu nevyzrál. Hned vzápětí se mohla síť soupeře rozvlnit potřetí, pokus Matěje Juráska však brankář Teplic pokryl. Třetí gól slávistů nebyl uznán kvůli těsnému ofsajdu.

Vstup do druhého poločasu vyšel sešívaným parádně. Po krásné kombinaci na pravé straně hřiště a přesném centru Tomáše Holeše zakončoval v 50. minutě na zadní tyči Stanislav Tecl a v tabulce ligových střelců tak poskočil na první místo – 3:0!

O deset minut později přidali slávisté čtvrtou branku. Po přesném centru Tomáše Holeše uklidil míč do sítě hlavičkou Taras Kačaraba 4:0!

To bylo něco! Moses Usor v 64. minutě nejprve napodobil Zinedina Zidana a kličkou si navedl míč na levou nohu, kterou po vzoru další legendy Arjena Robbena poslal míč ke vzdálenější tyči – 5:0!

Skvěle hrajícího Matěje Juráska nahradil na hrací ploše Ewerton, který se vrátil po zranění ze zápasu se Zlínem. Za střelce třetího gólu Stanislava Tecla nastoupil Ibrahim Traoré. Střídající pětici postupně doplnili Tiéhi, Provod a Fila.

11 122 diváků ve Fortuna Areně sledovalo, jak si Lukáš Provod narazil míč s Danielem Filou a nekompromisně zakončil – 6:0!

Další branka už ve Fortuna Areně nepadla, slávisté v 6. kole FORTUNA:LIGY porazili Teplice vysoko 6:0 a do tabulky si připsali důležité tři body. Příští utkání čeká sešívané v neděli, kdy v Uherském Hradišti vyzvou od 19:00 Slovácko.