B-tým: Čtyřgólový Beran přispěl k vysoké výhře nad Jihlavou | SK Slavia Praha

B-tým: Čtyřgólový Beran přispěl k vysoké výhře nad Jihlavou

7:2
(4:1)
27. kolo, 14. 5. 2023, Xaverov, Praha 9
SK Slavia Praha B - FC Vysočina Jihlava
Ve 27. kole mladí slávisté rozstříleli na Xaverově Jihlavu, čtyřmi góly se o výhru postaral Štěpán Beran, který tak zaznamenal už deset soutěžních gólů v dresu slávistického béčka.

Z kádru áčka kromě už téměř tradiční dvojice Ondřej Kričfaluši – Jan Bořil nastoupili také Jan Stejskal, David Pech a Matěj Jurásek.

První půle se slávistům povedla excelentně! Hned ve 3. minutě skvěle pronikl do vápna Jan Bořil, který našel přesně Štěpána Berana, ten poslal naše béčko do vedení! V 8. minutě už to bylo 2:0! Matěj Jurásek vyslal vpřed Matouše Nikla, který postupoval na gólmana Jágrika. Záložník sešívaných brankáře hostů obešel a předložil míč opět k nohám Štěpána Berana, který uklidil míč do sítě.

Skvělý úvod narušil ve 22. minutě Lukáš Fila, který napřáhl zpoza vápna a trefil se přesně k tyči. Ve 39. minutě slávisté zaváhali v rozehrávce, hosté z Jihlavy ale zaváhání nepotrestali. 42. minuta opět patřila slávistické radosti. Albert Labík krásným centrem našel na zadní tyči Jakuba Kopáčka, kapitán sešívaných umístil svou hlavičku přesně k tyči!

Do poločasové přestávky to ale ještě nebylo vše. V nastavení první půle po pěkné kombinaci přihrával Martin Šubert na Štěpána Berana, který tak završil svůj hattrick.

B-tým Slavie tak po první půli vedl nad Jihlavou 4:1!

Na skvělou první půli navázal Štěpán Beran hned v úvodu té druhé. David Pech unikl po levé straně a slávistickému střelci předložil míč před odkrytou branku, odkud se Štěpán Beran prosadil počtvrté.

62. minuta přinesla šestý gól v síti Jihlavy! Ondřej Kričfaluši si naběhl na centr Martina Šuberta z přímého kopu a přesným skluzem uklidil míč nechytatelně k tyči! Hosté v 69. minutě snížili, centr ze strany propadl až nohám Křehlíka, který z bezprostřední blízkosti vstřelil druhý gól Jihlavy.

V 77. minutě se skvělým zákrokem prezentoval Jan Stejskal, když parádním způsobem vychytal obrovskou šanci Jihlavy. A tak platilo známé „nedáš – dostaneš“. Už se zdálo, že slávisté svůj rychlý brejk nevyřeší dobře, nakonec se k míči ve vápně dostal David Pech který prudkou přízemní trefou zvýšil už na 7:2.

Skóre se už do konce utkání neměnilo a slávisté se tak díky vysoké výhře vymanili ze sestupové příčky, na kterou mají nyní dvoubodový náskok.