B-tým: Premiérové trefy Singhateha stačily proti Vyškovu na bod | SK Slavia Praha

B-tým: Premiérové trefy Singhateha stačily proti Vyškovu na bod

2:2
(1:1)
24. kolo, 22. 4. 2023, Drnovice
MFK Vyškov - SK Slavia Praha B
B-tým vyrazil do Drnovic, kde je čekal souboj s domácím Vyškovem. Sešívaní dvakrát vedli zásluhou Ebrimy Singhateha, který vstřelil svůj první a hned i druhý gól od příchodu do Slavie, domácí ale dvakrát zvládli vyrovnat.

Sešívaní do utkání vstoupili aktivněji, Singhatehova rána z levé strany vápna ale zamířila vedle vzdálenější tyče. O chvíli později štěstí pokoušel Petr Hronek, který levačkou sice mířil pod břevno, nechal ale vyniknout pozorného Antonína Kinského. Z následného rohového kopu mohl zahrozit ve vápně zcela osamocený Michal Švec, svoji hlavičku ale poslal pouze do rukavic domácího gólmana. Ani tím ovšem příval sešívaných šancí nekončil, v deváté minutě se do vápna krásně probil aktivní Ebrima Singhateh, ani tentokrát ale nepropálil skvělého Antonína Kinského.

Po úvodní čtvrthodině se osmělili i domácí, po dvou slibných protiútocích ale nedokázali trefit prostor mezi třemi tyčemi. A iniciativy se tak opět ujali slávisté. Prudká rána Ondřeje Kričfalušiho sice ještě zamířila pouze do břevna, následně se ale míč dostal na pravé křídlo, kde se jej ujal Jakub Kopáček. Sešívaný kapitán prudce nacentroval, Jan Bořil šel do tvrdého souboje a míč se odrazil k volnému Ebrimu Singhatehovi, který efektně poslal míč do odkryté sítě – 0:1.

Vedení Slavii ovšem nevydrželo dlouho, ve 32. minutě udělali sešívaní chybu v rozehrávce, Alegue si navedl míč na levačku a krásným obstřelem na zadní tyč nedal Janu Stejskalovi žádnou šanci – 1:1. Ve zbylých minutách převzal Vyškov iniciativu, v další šanci ale selhal Alegue a v závěru půle pálil nepřesně Kanakimana. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Druhá půle začala opatrněji, v 53. minutě ale domácí Vintr mimo hru zbytečně fauloval ve vlastním vápně Michala Švece a z penalty poslal Slavii do vedení Ebrima Singhateh – 1:2. O deset minut později vyslal dělovku na Antonína Kinského Ondřej Kričfaluši, zamířil ale pouze doprostřed brány. V další šanci sešívaných se objevil Michal Hošek, z dobré pozice ale hlavičkoval nad.

Neproměněné šance mohly Slavii mrzet, protože v 81. minutě dostal míč do vápna Kanakimana, který předskočil Michala Švece a efektní rybičkou srovnal skóre – 2:2. V závěru utkání byl ještě v domácím vápně poslán k zemi Ondřej Kričfaluši, penalta se ale tentokrát nepískala a zápas tak skončil dělbou bodů.