B-tým: Remízu s Vlašimí vystřelil v závěru Šubert | SK Slavia Praha

B-tým: Remízu s Vlašimí vystřelil v závěru Šubert

1:1
(0:0)
23. kolo, 19. 4. 2023, Xaverov, Praha 9
SK Slavia Praha B - FC Sellier&Bellot Vlašim
B-tým v 22. kole F:NL remizoval doma na Xaverově 1:1 s Vlašimí. Skóre otevřel po přestávce hostující Solomon, v 86. minutě vyrovnával krásnou ranou Martin Šubert.

B-tým přivítal na Xaverově ve středu odpoledne Vlašim. V základní sestavě slávistické rezervy nechybělo i několik hráčů A-týmu, po zranění poprvé nastoupil Ewerton, v útoku ho doplňoval Stanislav Tecl a Petr Hronek. V obraně nechyběl s kapitánskou páskou Jan Bořil.

Slávisté vstoupili do utkání aktivně a v osmé minutě si vytvořili první větší šance. Po šikovném sklepnutí Tecla se před brankáře objevil Ewerton, s jeho zakončením si ale poradil brankář Kolář, který kapituloval po následném rohovém kopu, kdy ho obešel Ewerton, zastoupil ho ale obránce a míč vykopl z brankové čáry.

V osmnácté minutě poprvé zahrozili hosté, po standardní situaci musel zasahovat Jan Stejskal, celou situaci vyřešil s pomocí obránců, kteří odkopli míč, který poskakoval malým vápnem. O chvíli později napřáhl zpoza vápna Innocent a napálil břevno.

Ve 25. minutě znovu zahrozil aktivní Ewerton, který si ve vápně našel centr Michala Hoška, jeho zakončení ale zablokoval jeden z obránců. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale ani jedna z šancí v první půli se neuchytila do kabin se o přestávce šlo za bezbrankového stavu.

Po přestávce mohl otevřít skóre Petr Hronek, ale nakonec se o chvíli později radovali hosté. Rychlý brejk táhl po levé straně Suchan, z úhlu vypálil a Jan Stejskal jen vyrazil míč k volnému Solomonovi, který v 52. minutě dal do odkryté sítě na 0:1.

Navzdory inkasované brance sešívaní diktovali tempo hry a po hodině se dokázal prosadit Petr Hronek, jeho radost ale utnul zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Slávisté nepolevili, Vlašim zavřeli na své polovině a v 86. se radovali z vyrovnání, střídající Adam Pudil pronikl do vápna z pravé strany a přihrávkou pod sebe našel volného Martina Šuberta, který krásnou ranou do levého horního rohu upravil na konečných 1:1, přestože si slávisté vytvořili v závěru velký tlak, nedotáhli utkání k vítězství.

B-tým Slavie tak bere z domácího zápasu bod a v tabulce zůstává na posledním místě. Příští zápas odehrají v sobotu od 10:15 v Drnovicích proti Vyškovu.