B-tým: Vítězná dohrávka v Příbrami | SK Slavia Praha

1:2
(0:1)
22. kolo, 2. 5. 2023, Stadion Na Litavce
FK VIAGEM Příbram - SK Slavia Praha B
Díky trefám Martina Šuberta a Ebrima Singhateha vybojovali sešívaní mladíci v Příbrami tři body, díky výhře se v tabulce dotáhli na soupeře na rozdíl jediného bodu.

Do přeloženého utkání, které se v původním termín neodehrálo kvůli vytrvalým dešťům, zasáhli tentokrát z Áčka Jan Bořil, Ondřej Kričfaluši, David Pech a Daniel Šmiga. První start v základní sestavě béčka si pak připsal šestnáctiletý David Hájek.

V prvním poločase viděli diváci vyrovnané utkání, každý z týmů si vytvořil po jedné zajímavé příležitosti. Slávisté se dostali do nebezpečné šance po pěkné akci, jejich zakončení z malého vápna ale bohužel letělo nad branku. Na druhé straně nezakončoval přesně Anih.

Na gól se tak čekalo až do nastavení první půle. Martin Šubert se dostal k míči za velkým vápnem a krásnou střelou otevřel skóre zápasu.

Také ve druhé půli příliš mnoho zajímavých příležitostí k vidění nebylo. V 66. minutě se až před Melichara dostal Martin Šubert, brankáře Příbrami ale nepřekonal. Druhý gól tak přišel až v 70. minutě, po pěkné akci sešívaných byl ve vápně faulován Ebrima Singhateh, který se také postavil k rozehrávce pokutového kopu a s chladnou hlavou zvýšil vedení sešívaných.

Domácí Příbram ale bleskově snížila, po centru ze strany propadl míč až k Wágnerovi, který na dvakrát dostal míč za záda Adama Dvořáka. Po dalším nákopu prodloužil Wágner míč k nohám Zeronika, jeho střelu obrana dokázala zblokovat.

Sešívaní mladíci už vedení udrželi a z Příbrami vezou tři body!

O další výhru bude béčko usilovat v sobotu 6. 5., kdy od 10:15 hraje v Chrudimi!