B-tým: Sešívaní na Julisce na domácí výhru nenavázali | SK Slavia Praha

B-tým: Sešívaní na Julisce na domácí výhru nenavázali

4:1
(2:1)
19. kolo, 18. 3. 2023, Juliska, Praha 6
FK Dukla Praha - SK Slavia Praha B
V 19. kole F:NL nastoupili slávisté na Julisce proti Dukle. Domácí šli brzy do vedení, sešívaní zápas dokázali zdramatizovat, domácí ale v druhé půli přidali další dva góly a zvítězili 4:1

Z A-týmu tentokrát do duelu béčka naskočili David Pech a Ondřej Kričfaluši.

Domácí Dukla se hned z první vážnější šance dostala do vedení. David Kozel dostal přihrávku do vápna a přesným zakončením otevřel skóre zápasu. Velkou šanci na vyrovnání měl po centru Michala Hoška Daniel Šmiga, jeho hlavičku ale na brankové čáře zastavil brankář domácích.

Ve 21. minutě Dukla přidala druhý gól. Adam Dvořák střelu zpoza vápna vyrazil jen před sebe, kde se k odraženému míči dostal Daniel Krch, který uklidil míč do sítě – 2:0. Slávisté ve 32. minutě využili rychlý protiútok, míč se v pokutovém území dostal k nohám Adama Pudila, který přesnou střelou snížil na 1:2. Ve 38. minutě vytáhl Adam Dvořák skvělý zákrok, když vytáhl na roh zakončení Lukáše Matějky.

Do šaten se tak šlo za stavu 2:1 pro soupeře z Julisky.

První část druhého poločasu se odehrávala především mezi velkými vápny. V 66. minutě měla Dukla velkou šanci, míč ale po zakončení z malého vápna zastavilo břevno. O dvě minuty později Dukla přidala třetí gól. Po přihrávce ze strany se z hranice malého vápna prosadil Lukáš Matějka. V 81. minutě unikl po levé straně Pavel Moulis, jeho zakončení zapadlo přesně k zadní tyči branky. V závěru utkání už se ani jeden z týmů k vážnější šanci nedostal, mladí slávisté tak na domácí výhru nad Třincem nenavázali.

Další kolo odehraje béčko po reprezentační pauze, kdy 2. 4. od 10:15 přivítá na Xaverově Opavu.

Utkání na Dukle hodnotil trenér Marek Jarolím: „Připadám si trochu jako ve zlém snu, byl to pro nás asi nehorší zápas, který jsme společně odehráli, navíc okořeněný porážkou. Říkám si, že to skoro ani není možné, tentokrát nám nevyšlo skoro nic. Bylo to od nás velice slabé. Byl to pro nás hodně těžký zápas, všichni jsme si ho vyžrali. Nejde tam najít jeden důvod, proč tomu tak bylo. Spousta věcí nám nefungovala, nebylo tam toho víc dobře,“ mrzí trenéra slávistické rezervy.

Do druhé půle se však šlo za stavu 2:1 pro domácí a žila ještě naděje na body: „Dukla nás trochu vrátila do hry, ani jsme si to nějak moc nezasloužili. Vytvářeli si nějaké šance, my to dostali trochu jako dárek a vrátili jsme se do hry. Mohl to být náš motor do druhé půle. Apelovali jsme na to, aby to bylo daleko aktivnější jak do ofenzívy, tak do defenzívy. Vůbec se to ale nepodařilo přenést na hřiště,“ dodal zklamaný trenér Marek Jarolím.