B-tým: První jarní výhra, slávisté porazili Třinec | SK Slavia Praha

B-tým: První jarní výhra, slávisté porazili Třinec

3:1
(1:1)
18. kolo, 12. 3. 2023, Xaverov, Praha 9
SK Slavia Praha B - FK Fotbal Třinec
B-tým v sestavě i s posilami z áčka přehrál v rámci 18. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na domácí půdě Třinec. Po výhře 3:1 tak slaví první jarní vítězství a připisuje si cenné tři body do tabulky.

V základní jedenáctce se i ve druhém jarním kole objevili David Pech a navrátivší po zranění Jan Bořil. Doplnili je Lukáš Masopust, Václav Jurečka a Matěj Jurásek, který v sobotu asistencí pomohl k obratu A-týmu proti Plzni.

Sešívaní vstoupili do utkání aktivněji a od prvních minut obléhali pokutové území soupeře. Do první šance se však dostali hráči Třince. V 5. minutě se po centru z levé strany dostal na penaltovém puntíky k hlavičce Samiec, ale mířil nepřesně a Dvořák nemusel zasahovat. Skóre se poprvé měnilo v 15. minutě. Nenápadnou střelu z pravého křídla poslal do šestnáctky Martin Šubert a míč zapadl šťastně až do sítě – 1:0.

Slávisté i nadále drželi vysoké tempo hry. Minutu po úvodní brance pálil z hranice velkého vápna Štěpán Beran, ale Hasalík tvrdou střelu vyrazil. Ve 22. minutě dostal Matěj Jurásek krásný míč za obranu. Jeho náběh však zachytil jeden z obránců Třince, který vytlačil mladého útočníka mimo ideální střeleckou pozici a s přízemní střelou na zadní tyč si poradil Hasalík. Třinečtí se dostali do první brankové příležitosti ve 32. minutě. Obrana sešívaných pozapomněla na Daniela Turynu, který se ocitl zcela sám s míčem na hranici šestnáctky. Proti němu rychle vyběhl Dvořák, ale hostující hráč ho šikovně obešel a zakončil do odkryté branky – 1:1.

Slávisté i nadále tlačili svého soupeře a hnali se za odpovědí. Jejich centrované balóny však bez větších problémů odklízela obrana Třince, která vysílala své spoluhráče do protiútoků. Obrana v čele s Konečným a Kričfalušim byla na tyto akce dobře připravena a získávala míč rychle zpět na kopačky domácích. Sešívaní měli územní převahu, ale z důvodu nepřesností v předfinální fázi z ní nedokázali vytěžit další branku a na poločasovou přestávku se týmy rozcházely za nerozhodného stavu.

Lepší nástup do druhého dějství si slávisté nemohli přát. Prakticky hned po rozehře se sešívaní dostali do rychlé útočné akce. Ostrý centr si na malém vápně našel Štěpán Beran a uklidil míč hlavou nechytatelně do sítě – 2:1. Netrvalo dlouho a sešívaní odskočili do dvoubrankového vedení. Ve 48. minutě si skvěle převzal míč na hranici pokutového území Václav Jurečka a trefil přesně vzdálenější horní roh branky Třince – 3:1.

Další branku mohl v 61. minutě vstřelit Adam Pudil, který měl před sebou posledního bránícího hráče. Jeho střela na zadní tyč však byla nepřesná. Na druhé straně musel Adam Dvořák řešit další situaci v 72. minutě. Po centru na přední tyč se míč odrazil od jednoho ze slávistů. Brankář Slavie však včas ukryl míč do svých rukou před dobíhajícími hráči soupeře.

Čtvrtý gól domácích měl na kopačce v 79. minutě David Pech. Po rychlém protiútoku však tváří v tvář s Hasalíkem trefil pouze brankáře Třince.

Béčko už vedení udrželo a díky výhře 3:1 nad Třincem bere první jarní tři body!